„Keramika Trakuose“ studijos jubiliejinė paroda

Trakų viešojoje bibliotekoje atidaryta Trakų kultūros rūmuose esančios studijos „Keramika Trakuose“ darbų paroda. Parodoje eksponuojami studijos mokinių ir jų vadovės sukurti darbai. Šiais metais kovo mėnesį studija švenčia savo gyvavimo penkmetį. Studijai vadovauja Jurgita Radžiūnaitė, baigusi Vilniaus dailės akademiją, keramikos specialybę. Nuo 2010 m. ji klubo „Dvaro meistrai“ narė.

Pristatydama studijos darbų paradą vadovė teigė, kad jos mokiniai suaugę įvairių profesijų žmonės. Čia jie ateina pailsėti, pajusti pusiausvyrą, atsiskleisti. „Darbas su moliu labai įtraukia. Galvoje nurimsta šuoliuojančios mintys. Molis tuomet labiau klauso. Būdama vadove, suteikiu lipdymo iš molio pradžiamokslį, padedu įgyvendinti kūrybinius sumanymus. Duodu ir gaunu. Niekada negali būti visiškai tikras, kaip tiksliai atrodys ištrauktas iš krosnies jūsų keraminis kūrinys... Visada išimi kitokį, nei įdėjai. Rezultatas pradžiugina ar nuvilia, tačiau nepalieka abejingų. Vienus tai nervina, kitus žavi. Manau, tai tikroji keramikos magija. Kartą į savaitę susirenkame lipdyti iš molio. Išbandome, eksperimentuojame, laikomės tradicijų ir laužome taisykles. Vakarinių lipdymų lankytojai – suaugę žmonės. Tai – jų laikas sau.“, – pasakojo J. Radžiūnaitė.

Pristatydama parodą J. Radžiūnaitė papasakojo, kokią techniką išbando mokinės, kurdamos savo darbus, kiekviena ieško savo stiliaus. Studijos dalyvės dėkojo vadovei už suteiktą galimybę mokytis ir kurti.

Parodos atidarymo metu skambėjo Aleksandro Makejevo atliekamos dainos, Neringos ir Karinos duetu sudainuota daina.

Keramikos darbų paroda veiks nuo kovo 27 d. iki balandžio 27 d. Kviečiame apsilankyti.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė