Kalėdinės eglutės šypsenėlės Paluknio bibliotekoje

Artėja metų pabaiga, o kartu didelių ir mažų didžiai laukiamos šventės – Kalėdos. Puošiame ir dabiname eglutes, rašome laiškus Kalėdų Seneliui, džiaugiamės šia nuostabia Kalėdų dvasia ir labai laukiame dovanų. Namuose, mokyklose, įstaigose pasklinda šventinis šurmulys, puošiamos patalpos, namai, gyvenama tos gražios šventės laukimu.

Taigi prieš pat šventes, gruodžio 21 d., Paluknio bibliotekoje į popietę susirinko jauniausi bibliotekos lankytojai paklausyti pasakojimo iš kur atsirado ši šventė, ką jį mums reiškia, kaip ją švenčiame, kokios tradicijos ir panašiai. Vaikučiai ne tik atidžiai klausėsi pasakojimo, bet ir patys dalinosi savo pamąstymais ir įspūdžiais, kaip ši šventė švenčiama jų namuose. Jie susidomėję apžiūrinėjo bibliotekoje veikiančią karpinių parodą žiemos švenčių tematika. Po to vaikai klausėsi garsiai skaitomos J. Jankaus Kalėdų pasakos „Grigo ratai“. Vėliau mažųjų laukė įdomios užduotys ir dovanėlės, kurias bibliotekai parūpino bibliotekos rėmėja Rasa Peleckienė.

Baigiantis popietei su vaikučiais kalbėjomės apie tai, kokie jie buvo, kiek smagių nuotykių ar nusivylimų patyrė, kokių dovanų tikisi iš Kalėdų Senelio bei kokių veiklų ir renginių norėtų ateinančiais metais bibliotekoje.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos