„Ką tu žinai apie savo šalį Lietuvą?“

Šiuo klausimu prasidėjo viktorina Čižiūnų bibliotekoje, sutapusi su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

Mažieji bibliotekos lankytojai prisiminė gegužės mėnesio šventes ir įžymias datas.

Šiai viktorinai moksleiviai ruošėsi iš anksto. Atsakymų, žinių šaltiniais tapo istorijos knygos ir enciklopedijos, esančios bibliotekos fonduose. Moksleiviai sužinojo, kad buvo laikmetis, kai knygas draudė. Nuo 1864 metų iškilūs ir paprasti tautiečiai kovojo už laisvą žodį. Susipažinome su sunkiais knygnešių laikais. Prisiminėme, kad kiekvienos tautos brandume, jos stiprume svarbu kalba, laisvas žodis, knygos, spauda. Lietuviškas žodis sujungia tautiečius, pasklidusius ir po platųjį pasaulį. Viktorinai baigiantis, išsprendę kryžiažodžius, dalyviai spalvino paveiksliukus.

Iki sekančių susitikimų !

Ramutė Mackevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos