„Juodasis dūmas. Rūkymo žala“

Gegužės 8 d. Senųjų Trakų bibliotekoje vyko paskaita – „Juodasis dūmas. Rūkymo žala. Visa tiesa apie rūkymą“, kurią vedė lektorius-motyvatorius Sergejus Filipovičius. Dalyvavo 6–10 klasių mokiniai iš Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos su mokytojomis Renata Šuscicka, Renata Matickiene ir Daiva Daukševičiene.

Sergejus blaivybės draugijos „Optimalistas“ narys, prieš 8 metus susipažinęs su sobriologijos mokslais (mokslai apie tautų blaivinimą). Sužinojęs daug neskelbiamos informacijos, nutarė savo gyvenimą pakeisti, padėdamas žmonėms išsilaisvinti nuo savo priklausomybių.

Šios dienos tema buvo rūkymas. Visi žino, kad cigaretėse esantis pagrindinis elementas nikotinas kenksmingas, bet niekas mums nepasakoja apie rūkymo metu susidarančius kenksmingus cheminius junginius, kurie daug labiau kenkia. Lektorius pradėjo pasakoti nuo ko prasideda noras pradėti rūkyti. Labai paprastas atsakymas – visas spaudimas prasideda nuo tabako reklamų. Peržiūrėję reklamą pastebime, kad rūko tik kieti vyrai, t.y. didvyriai, siųsdami mums žinią – pabandyk ir tu būsi kietas! Nors tikrame gyvenime šie vyrai yra nerūkantys, o tik gaunantys pelną, nešamą iš šių teiginių. Mūsų pasąmonėje įsitvirtina mintis, kad reikėtų pabandyti, gi šiais laikais nenorime atsilikti nuo „chebros“, kurią dažnai minėjo lektorius. Žmogus, pradėjęs rūkyti, neįsisąmonina, kad visus savo uždirbtus pinigus „atiduoda“ gamintojams.

Didžiausias dėmesys skirtas vaikams, nes jais lengva manipuliuoti. Senoji karta rūkalių išmirs, neleiskime, kad jie užsiaugintų naująją kartą, pagalvokime apie mūsų gyvenimą. Kelionė trumpa, todėl leiskime, kad visi mūsų tikslai būtų įgyvendinti. Paskutiniai Sergejaus žodžiai mokininiams: „Chebra, tie kvaišalai iš vis žmogui nereikalingi, supratot tai iš paskaitos, būkim pavyzdžiais kitiems, kas jei ne mes?!“

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė