Įvyko finalinis Auksinių protų žaidimas

Gruodžio 6 d. Trakų  viešojoje bibliotekoje įvyko šeštojo „Auksinio proto“ rudens sezono finalas.

Visas dešimt savaičių trukęs maratonas žaidimui subūrė tris trakiečių komandas, kurios kiekvieną antradienį protų mankštinti rinkosi į Trakų viešąją biblioteką. Kaip ir buvo prognozuota, „Auksinių protų“ titulą iškovojo istorikų komanda „Titnaginiai kirvukai“. „Kirvukai“ nuo pat sezono pradžios demonstravo kryptingą ir gerai sustyguotą komandinį darbą, kuris dar sezono pradžioje juos išvedė į priekį, taip sudarydamas nepalankias sąlygas varžovams, kuriems nuolatos tekdavo vytis.

Finaliniame – dešimtajame rudens sezono žaidime „kirvukai“ surinko 79 taškus ir teisingai atsakė į ketvirtojo turo papildomą klausimą, o bendroje įskaitoje surinko 624 taškus. Antroje vietoje įsitvirtino „Išmanieji protai“, finišo tiesiojoje teisingai atsakę į antrojo turo papildomą klausimą ir finalinį žaidimą pabaigę su 69 taškais. Bendrojoje įskaitoje komanda surinko 562 taškus. Trečioje vietoje atsidūrė daugiausiai narių turėjusi komanda – „Žinių kooperatyvas“. Lemiamame žaidime surinkę 52 taškus, bendrojoje įskaitoje žaidėjai surinko 471 tašką. Skaičiuojant galutinius rezultatus, į įskaitą nebuvo įtraukti kiekvienos komandos prasčiausio žaidimo rezultatai.

„Auksinių protų“ žaidimai Trakų viešojoje bibliotekoje vyksta jau nebe pirmus metus ir kasmet suburia vis daugiau žaidėjų. Gerą vakaro atmosferą garantuoja jauki bibliotekos aplinka, puodelis kvapnios arbatos ar kavos ir, žinoma, – aktyvūs mūsų žaidėjai. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir su nekantrumu laukiame naujo, pavasariu kvepiančio „Auksinio proto“ sezono, o drauge ir dar daugiau naujų žaidėjų!

Gintarė Tamašauskaitė,

Trakų viešosios bibliotekos