Fotonuotraukų paroda „Liuksemburgas“

Gegužės 9 dieną Rūdiškių bibliotekoje atidaryta socialinės pedagogės edukologės, teisininkės ir visuomenininkės Ritos Virbalienės asmeninė fotonuotraukų paroda „Liuksemburgas“.

Didžioji Liuksemburgo Hercogystė yra maža vakarų Europos šalis, neturinti išėjimo į jūrą, kuri ribojasi su Belgija, Prancūzija ir Vokietija. Liuksemburge yra mažiau nei pusė milijono gyventojų ir jis yra 2,586 kv. km. ploto. Pereiti iš vieno šalies galo į kitą gali per vieną dieną. Tai viena iš turtingiausių šalių visame pasaulyje.

Nors plotu ši šalis yra gana maža, tačiau čia, kaip ir Briuselyje bei Strasbūre, yra įsikūrusios vienos svarbiausių Europos Sąjungos institucijų: Europos Teisingumo Teismas, Europos Audito Rūmai, Europos Parlamento sekretoriatas, Europos investicijų bankas bei Europos investicijų fondas. Dalis Europos Komisijos ir Europos Parlamento sekretoriato pastatų taip pat yra Liuksemburge. Dėl šių priežasčių tokia maža tauta yra gerai žinoma visoje Europoje ir net pasaulyje.

Paroda Rūdiškių bibliotekoje bus eksponuojama iki liepos 1 d. Kviečiame užsukti ir apžiūrėti parodą!

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo informacija