Bijūnų apylinkės – kovotojų už Lietuvos laisvę žemė

2019-ieji paskelbti Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metais. Taip siekiama tinkamai įvertinti Lietuvos savanorių, kariuomenės ir kitų Lietuvos piliečių indėlį Nepriklausomybės kovose (1919–1920) ginant ką tik atkurtą Lietuvos valstybę ir pagerbti visų kovojusių ir žuvusiųjų už Lietuvą atminimą.

Bijūnų ir jų apylinkių gyventojai drąsiai gali didžiuotis ir visiems skelbti žinią, kad jie yra Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanorių ainiai. Net 63 savanorių šeimos gyveno Bijūnuose po Nepriklausomybės kovų.

Norėdami ir mes kažkiek prisidėti prie savanorių atminties pagerbimo, gegužės 11 dieną su Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniais ir istorijos mokytoju Dainiumi Jurgelevičiumi vykome į pažintinę kelionę po Bijūnų apylinkes ir taip daug naujo sužinojome apie kovotojus už Lietuvos nepriklausomybę.

Aplankėme keletą, dar pačių Lietuvos savanorių įkurtų, sodybų, savanorių žemių riboženklius. Taip pat apžiūrėjome menamą Lietuvos partizano kapą, kur vaikai padėjo puokštę lauko gėlių.

Nuoširdų ačiū sakome istorijos mokytojui Dainiui už jo neišdildomą įspūdį palikusią ir tikrai ilgai atminty išliksiančią istorijos pamoką, kuri paskatino vaikus dar labiau didžiuotis savo gimtaisiais Bijūnais ir jų praeitimi.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Bijūnų filialo vyr. bibliotekininkė