Biblioteka organizavo raiškiojo skaitymo konkursą „Deklamuoju eiles“

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius lapkričio mėnesį kvietė vaikus dalyvauti raiškiojo skaitymo konkurse „Deklamuoju eiles“. Šis konkursas sulaukė didelio susidomėjimo, o savo deklamuojamų eilių įrašus atsiuntė 26 vaikai iš Trakų rajono ir kitų Lietuvos miestų. Dalyviai apdovanoti prizais ir padėkomis, o jų eilių galite pasiklausyti bibliotekos Facebook paskyroje – Trakai Vaikų biblioteka.

Raiškiojo skaitymo konkursas – tai ne tik puiki proga prisiminti eilėraščius, lavinti atmintį, bet ir puiki meninės saviraiškos forma. Deklamuoti raiškiai, taisyklingai, drąsiai ir meniškai gali kiekvienas, įdėjęs nemažai pastangų. Pirmiausia vaikai rinkosi jiems patinkantį eilėraštį, jį mokėsi mintinai, o tada vyresniųjų padedami, kūrė vaizdo ar garso įrašus. Jaunesniųjų grupės dalyviai – 4–6 m. darželinukai, vyresniųjų grupės – 7–11 m. vaikai. Visi rinkosi lietuvių poetų eiles. Populiariausi eilių autoriai: J. Marcinkevičius, V. Palčinskaitė, S. Nėris, Z. Gaižauskaitė, R. Skučaitė, I. Zaleckienė, A. Matutis, E. A. Puišytė. Buvo dalyvių, kurie deklamavo ir savo mamos kurtas eiles. Populiariausios žiemos, rudens, snaigių temos, tačiau klausėmės ir sudėtingų, ilgų eilėraščių – „Mokytojui“ „Apie klajojantį sapną“, „Dar ne“, „Teatras“, „Varnos Švarkas“, „Bebro pirkelė“.

Emilija DrėlingytėEmilija DrėlingytėNorime padėkoti tėveliams, Trakų r. ugdymo įstaigoms ir auklėtojoms, kurios paskatino vaikučius sudalyvauti raiškiojo skaitymo konkurse. Dalyvavo Trakų darželio „Obelėlė“ ikimokyklinės grupės „Varliukai“ Aleksandros Džašiašvili auklėtiniai. Taip pat Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikai, kuriems pasiruošti padėjo mokytoja Simona Ernienė. Dėkojame tėveliams, kurių vaikai taip gražiai atsiskleidė šiame konkurse, kėlė mums malonias šypsenas ir susižavėjimą. Ačiū vaikams, kurie buvo drąsūs, kūrybingi, gražiai deklamavo eiles. Komisijai buvo itin sunku nuspręsti, kuriuos dalyvius apdovanoti prizais. Iš 15-os jaunesniųjų grupėje atsiimti apdovanojimą pakvietėme Miglę Masilionytę (5 m.), iš 11 dalyvavusių vyresniųjų grupėje – Emiliją Drėlingytę (7 m.).

Kiekvienas dalyvis mums ypatingas, unikalus, kiekvienam dovanojome padėkos raštus. Tikimės tokio pat susidomėjimo ir kituose bibliotekos rengiamuose skaitymo skatinimo konkursuose.

Giedrė Streckienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė