„Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“

Trakų viešoji biblioteka atidarė „Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020“ ir „Trakai – Kalėdų Senelių sostinė“ renginių ciklą „Knygos teatro“ įkūrėjos, aktorės Reditos Dominaitytės režisuotu spektakliu „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“, į kurį susirinko gausus būrys vaikų – Trakų lopšelio-darželio „Ežerėlis“ priešmokyklinukai, darželio „Patirčių slėnis“ ir Trakų pradinės mokyklos auklėtiniai, kuriuos atlydėjo mokytojos ir auklėtojos.

Naujasis spektaklis „Baltas Niekas arba Draugystė tyliai“ (nacionalinė premjera įvyko kovo mėn.!), pasitelkdamas kosmoso ir virtualios realybės temas, supažindina vaikus su lietuvių literatūra. Interaktyvus spektaklis mažiesiems, sukurtas bendradarbiaujant su Kernagio fondu, išsiskiria pasakojamuoju skaitoviniu žanru bei specialiomis priemonėmis, žadinančiomis jusles bei fantaziją. Spektaklis sukurtas pagal Sigito Gedos eiles, jame integruoti šešėlių teatro elementai, skamba Vytauto Kernagio ir „Tele-bim-bam“ vadovės Neringos Čereškevičienės muzika. Spektaklis pasakoja apie tai, kad mus supančiame pasaulyje egzistuoja ne tik kalba, bet ir tam tikri simboliai, supažindina mažuosius žiūrovus su gestų kalba, pateikia gero ir blogo elgesio pavyzdžių, skatina reflektuoti, apmąstyti moralines normas ir vertybes, suprasti savo jausmus.

Vaikai įsitraukė į spektaklį ir tapo jo dalimi, skardžiai juokėsi ir dainavo su aktoriais, atsakinėjo į klausimus, diskutavo, išmoko kelis žodžius (labas, ačiū) „pasakyti“ gestų kalba. Išskirtinio siužeto spektaklis sužavėjo ir vaikus, ir juos atlydėjusias mokytojas bei auklėtojas. Dėkojame aktoriams už nuostabų spektaklį, o dalyviams už smagiai praleistą laiką drauge!

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė