„Auksinio proto“ žaidimas atsisveikina iki rudens sezono

„Auksinio proto“ žaidimas atsisveikina iki rudens sezono

Paskutiniajame „Auksinio proto“ žaidime, trys komandos, kaip įprastai, įnirtingai grūmėsi aštrioje protų kovoje. Fortūna ir šį kartą nusišypsojo vienuoliktojo sezono protmūšio lyderiams ir, kaip paaiškėjo, susumavus visų šešiolikos žaidimų rezultatus, vienuoliktojo sezono nugalėtojams „Titnaginiams kirvukams“, kurie paskutiniajame žaidime surinko 68 taškus, o per visą sezoną 1 026 taškus! Sveikiname nugalėtojų komandą, kuri viso sezono metu stebino puikiais pasiekimais ir galop įsitvirtino lyderių pozicijoje!

Antrieji šešioliktajame žaidime, surinkę 67 taškus, liko „Išmanieji protai“, tretieji – „Protoriaus“ komanda, surinkę 65 taškus ir atsakę į ketvirtojo turo bonus klausimą.

Šešioliktajame žaidime komandoms teko spėlioti įvairias sąsajas, prisiminti džiazo muzikos garsus, pasidalinti savo žiniomis apie sportininkus. Klausimai, kaip visada, skatino diskutuoti, dalintis savo įžvalgomis, triumfuoti, atsakius teisingai, nuvyti šalin kartėlį, prašovus pro šalį, demonstruoti išmintį, sužinoti naujų dalykų.

 

 

 

 

Per tris su puse mėnesio patyrėme įvairių emocijų ir žaidimo peripetijų, tačiau linksmuolės komandos visada skleidė puikią nuotaiką ir demonstravo savo išmintį. Kartu augome, tobulėjome, varžėmės, skynėme pergales ar keliais taškais atsilikome. Vienuoliktojo sezono nugalėtojais tapo „Titnaginiai kirvukai“, puikiai įsitvirtinę lyderių pozicijoje, nors kitos dvi komandos atsiliko nedideliu taškų skirtumu. Džiaugiamės ir didžiuojamės, jog Trakuose yra tokių protų!

Nugalėtojų komanda buvo apdovanota Mariaus Jovaišos fotoknygomis „Neregėta Lietuva“ ir saldžiuoju prizu, kitos komandos – saldžiaisiais prizais.

 

XI sezono „Auksinio proto“ rezultatai:

I vieta – „Titnaginiai kirvukaiׅ“ – 1 026 taškai;

II vieta – „Protorius“ – 1 005 taškai;

III vieta – „Išmanieji protai“ – 963 taškai;

IV vieta – „Trakai kaip kurortas“ – 511 taškų.

 

PAVYZDINIAI 16-OJO ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Šis fabrikas įsikūręs Šingalių kaime. Fabrike, 2013 metų duomenimis, dirba apie 300 darbuotojų, tačiau JŲ sezono metu įdarbinamos dar kelios dešimtys papildomų darbuotojų. Įtakingiems fabriko svečiams dažniausiai dovanojama JŲ „talpa“ su garsiausio fabriko akcininko atvaizdu. Šalia kurio miesto įkurtas šis fabrikas?

ATSAKYMAS: KĖDAINIŲ. Klausime kalbama apie Kėdainių konservų fabriką, įsikūrusį prie Kėdainių esančiame Šingalių kaime, kurio garsiausia produkcija – agurkai. Agurkų sezono metu į fabriką priimama papildomų darbuotojų, o įtakingiems svečiams dovanojamas stiklainis agurkų su garsiausio fabriko akcininko – Viktoro Uspaskicho – atvaizdu.

Šaltinis: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/kedainiu-agurku-meka-agurkai-su-v-uspaskicho-atvaizdu-algos-kaip-visur-ir-darbas-trimis-pamainomis.d?id=62272191

KLAUSIMAS: Lietuvių dainininkė Evelina Sašenko, kalbėdama apie projektą „X Jazz Inn“ sakė, jog X turi ir lenkiškumo, ir prancūziškumo, todėl tampa jai artimu. Kokia pavardė šiame klausime slepiasi po X‘u?

ATSAKYMAS: CHOPIN / ŠOPENAS. Pavadinimas specialiai taip keistai sudėliotas, kad F. Chopino pavardė būtų tarsi veiksmažodis – „Chopin Jazz Inn“. Frederykas Chopinas gimė ir augo Lenkijoje, bet būdamas 21-erių persikėlė gyventi į Paryžių ir Prancūzijoje gyveno iki pat mirties.

Šaltinis: https://kultura.lrytas.lt/scena/2017/09/21/news/projekta-chopin-inn-jazz-pristatanti-evelina-sasenko-pries-koncerta-niekada-nevalgau--2628171/

KLAUSIMAS: Istorikas Yuval Noah Harari teigia, kad nedidelę Floreso salą pirmieji žmonės pasiekė, kai jūra buvo itin smarkiai nuslūgusi ir ten buvo nesunku patekti iš žemyno. Kai jūros lygis pakilo, atvykėliai nebegalėjo ištrūkti iš salos, kurioje labai stigo maisto išteklių. Keičiantis kartoms Floreso salos žmonės tapo JAIS. Fantastikoje arba mitologijoje naudojamu terminu įvardinkite JUOS.

ATSAKYMAS: NYKŠTUKAI / HOBITAI. Liliputai netinka, nes liliputai – Homo sapiens, tiesiog labai maži. Tinka ir nykštukai, ir hobitai, kadangi vadinami ir taip, ir taip. Istorikas rašo, kad pirmiausia išmirė stambaus sudėjimo žmonės, mat jiems reikėjo labai daug maisto. Smulkesniems jų bendrams išlikti buvo daug lengviau. Keičiantis kartoms, Floreso salos žmonės tapo nykštukais. Stambiausi šios unikalios rūšies, mokslininkų vadinamos Homo floresiensis, atstovai tesiekė metrą ir svėrė ne daugiau kaip dvidešimt penkis kilogramus. Vėliausi nykštukiniai žmonės Floreso saloje gyveno apytiksliai prieš 12000 metų. Po savęs jie paliko krūvą kaulų, akmeninių įrankių, keletą genų mūsų DNR ir daugybę neatsakytų klausimų.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Homo_floresiensis

Iki pasimatymo dvyliktojo sezono rudens „Auksinio proto“ žaidime, kuriame vėl miklinsime protus ir kausimės dėl geriausios komandos titulo, puikiai leisdami antradienio vakarus!

 

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

 

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt