Antradienio vakarą Trakų viešojoje bibliotekoje praūžė septintasis protmūšis

„Išmanieji protai“ ir „Titnaginiai kirvukai“ aršiai grūmėsi, tačiau vienu tašku pergalę iškovojo „Išmanieji protai“! Sveikiname nugalėtojus! Tretieji liko „Protorius“, ketvirtieji – „Trakai kaip kurortas“.

Dalyviai pirmajame ture atsakinėjo į mišrius klausimus, antrajame – bandė įminti Lietuvos kompozitorių paslaptis, trečiajame – demonstravo žinias apie įvairius konkursus, ketvirtajame – teko prisiminti magijos triukus, o penktajame – savo išmintį demonstravo atsakinėdami į įvairius klausimus.

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Nepaisant to, jog ši mokykla realybėje neegzistuoja, 2008 metais ji buvo išrinkta 36-a geriausia Škotijos mokymo įstaiga, nors iš tiesų filmavimams panaudoti buvo Anglijos miestai Alnwickas ir Durhamas. Kokia tai mokykla?

ATSAKYMAS: HOGVARTSAS. Turo tema – „magija“, tad kaip be klausimo apie „Harį Poterį“. Mitinė mokymo įstaiga „Hario Poterio“ filmuose – Hogvartsas. Minėtosios apklausos organizatoriai sakė, jog magiškąjį Hogvartsą jie pridėjo juokais, bet žmonės pažiūrėjo į tai rimtai ir ėmė už jį balsuoti.

Šaltinis: https://www.scotsman.com/news/education/harry-potter-s-school-outranks-loretto-1-1254655

KLAUSIMAS: Pačioje XX amžiaus pradžioje Williamas Sylvesteris dirbo gimtojo Milvokio miesto dviračių gamykloje. Jis buvo girdėjęs daug istorijų apie Europoje siautėjančią madą montuoti vidaus degimo variklius prie dviračių rėmų ir pasišovė sukurti savo modelį. Šia idėja jis sužavėjo geležinkelių remonto dirbtuvėse besidarbuojantį vaikystės draugą Arthurą, kuris buvo prisiekęs žvejys ir svajojo apie tokį dviratį, kuris be jokių pedalų minimo galėtų jį nugabenti į sunkiai prieinamas, bet žuvingas vietas. Kokios buvo abiejų vaikinų pavardės?

ATSAKYMAS: HARLEY IR DAVIDSON. Čia pateikiama labai glausta „Harley-Davidson“ kompanijos istorija. Williamas Sylvesteris Harley ir Arthuras Davidsonas. 1901 metais pradėtą konstruoti savo 100 kubinių centrimetrų tūrio variklį draugai gamino dvejus metus. Abu turėjo nuolatinius darbus, todėl šiuo reikalu užsiiminėjo vakarais savo draugo Henry Melko dirbtuvėje. Kartais jiems padėdavo Arthuro brolis – Walteris Davidsonas. Iš bendro išsilavinimo mechaniką ir konstravimo principus jie išmanė puikiai, trūko tik įrankių bei rašytinių instrukcijų, todėl daugelį dalykų teko susimeistrauti ir sugalvoti patiems. Galiausiai 1903 metais dviratis, kurio užpakalinis ratas buvo sujungtas su sukonstruotu varikliu, buvo išridentas pro dirbtuvių duris savo pirmajai kelionei.

Šaltinis: https://www.harley-davidson.com/us/en/museum/explore/hd-timeline.html

Susitiksime po savaitės aštuntajame protmūšyje!

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė