Adventinė popietė Grendavės bibliotekoje

Lapkričio 27 d. Trakų VB Grendavės filiale vyko adventinė popietė „Adventas. Kas tai?“.

Liaudies kalendoriuje adventas – rimties, susikaupimo, fizinio ir dvasinio apsivalymo metas, ūkinių darbų pabaiga. Adventas – tai metas, kai norisi pasidalinti dvasine ramybe, artuma, širdies šiluma ir gerumu su visais tave supančiais žmonėmis, kad tai jiems suteiktų džiaugsmo ir palaimos. Tai laikotarpis, įpareigojantis kiekvieną įžiebti padrąsinimo, meilės ir džiaugsmo šviesą savo sieloje. Adventas teikia viltį, kad yra pradžia ir pabaiga. Po tamsaus ramybės meto ateis Kalėdos – šviesos šventė, kuri pasibeldus į kiekvienus namus, padės tašką praeičiai ir pažadės šviesą, saulę.

Vaikams patinka atidarinėti advento kalendoriaus „dureles“, už kurių slepiasi įvairios staigmenos, puošti Kalėdų eglutę, degti advento vainiko žvakeles, džiaugtis žibančių lempučių akelėmis. Kaip tik tada ir kyla klausimai: kas tai yra adventas? Kokia jo reikšmė? Kokias tradicijas jis puoselėja? Sužinoti atsakymus į tokius ir panašius klausimus į Grendavės biblioteką atvyko Rūdiškių gimnazijos pirmokėliai su savo auklėtoja, mokytoja Lilija Butkevičiene.

Popietės pradžioje vyr. bibliotekininkė R. Karpičienė išsamiai papasakojo mokinukams apie adventą, apie šio laikotarpio papročius, adventines tradicijas. Kupini susidomėjimo, vaikai klausėsi pasakojimo apie adventinio vainiko kilmę, ką jis simbolizuoja, kokios deginamos jame žvakelės ir kiekvienos jų reikšmę. Bibliotekininkė parodė mažiesiems savo rankomis pagamintą vainiką ir paaiškino, kaip galima patiems jį pasigaminti. Smalsieji renginio dalyviai susidomėję klausėsi pasakojimo apie advento kalendorių, dalijosi žiniomis, kokių jų būna ir kokius galima pasigaminti patiems. Atvėrę po vieną adventinio kalendoriaus langelį, galėjome pasmaližiauti „stebuklingomis“ saldžiosiomis šokolado plytelėmis. Drauge su mažaisiais Grendavės bibliotekos svečiais žaidėme bibliotekininkės parengtą pasaką „Pirštinė“, kurią vaikai ir seniau žaisdavę adventinio laikotarpio metu.

Kupini pakilios nuotaikos ir gerų emocijų, vaikai išeidami išsinešė ne tik dalelę adventinės nuotaikos, bet ir naujų žinių bagažą, įgytą viešnagės metu.

Regina Karpičienė

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės filialo vyr. bibliotekininkė