3-iasis „Auksinio proto“ žaidimas Trakų viešojoje bibliotekoje

Trečiojo žaidimo „Auksinis protas“ Trakų viešojoje bibliotekoje metu keturios  komandos – „Išmanieji protai“, „Titnaginiai kirvukai“, „Protorius“ ir „Trakai kaip kurortas“ – tęsė intelektinę kovą. Po įnirtingo mūšio nugalėjo „Išmanieji protai“! Sveikiname nugalėtojus! Vos dvejais taškais atsilikusiems „Titnaginiams kirvukams“ teko džiaugtis antrąja vieta, trečioji vieta atiteko „Protoriui“, ketvirti liko „Trakai kaip kurortas“.

Dalyviai pirmajame ture atsakinėjo į mišrius klausimus, antrajame – bandė įminti Karibų paslaptis, trečiajame – spėjo vieną iš keturių atsakymų variantų, ketvirtajame – šifravo nacionalines minkles, o penktajame – savo išmintį demonstravo atsakinėdami į įvairius klausimus.

Susitiksime po savaitės ketvirtajame protmūšyje!

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Marco Polo, nuvykęs į Javos salą, pamatė vienaragį. Jis pasakojo, kad ši mitinė būtybė yra „bjaurus gyvūnas“ – dramblio kojomis ir šerno galva. Ką, mokslininkų įsitikinimu, matė keliautojas?

ATSAKYMAS: RAGANOSĮ. „Dramblio kojos“, „šerno galva“ ir vienas ragas – Javos raganosis. Javos raganosiai gyvena vakarinėje Indonezijos Javos salos dalyje. Jie panašūs į šarvuotuosius raganosius, tik mažesni. Turi tik vieną ragą. Kai Marco Polo, pirklys iš Venecijos, XIII amžiuje nuvyko į Javos salą, pamatė, kaip pats teigė, vienaragį. Jis pasakojo, kad ši mitinė būtybė yra „bjaurus gyvūnas“ – dramblio kojomis ir šerno galva. Nūdienos mokslininkai įsitikinę, kad keliautojas tiesiog matė Javos raganosį.

Šaltinis: http://modernnotion.com/marco-polo-thought-rhinos-were-unicorns/

KLAUSIMAS: Gan dažna klaida, su kuria susiduria Lietuvos moksleiviai, norėdami surasti informacijos apie vieną papildomo ugdymo instituciją, yra ta, jog suvedę organizacijos trumpinį kaip internetinės svetainės adresą, jie atsiduria visai ne ten, kur norėjo. Užrašykite abi organizacijas vienijantį triraidį trumpinį.

ATSAKYMAS: NMA. Papildomo ugdymo institucija – Nacionalinė moksleivių akademija, kurios puslapis yra www.nmakademija.lt, o adresu nma.lt galima rasti Nacionalinės mokėjimo agentūros puslapį. Abi organizacijas vienija tas pats trumpinys – NMA.

Šaltinis: www.nmakademija.lt ir www.nma.lt

Primename, jog 2019 metų pavasario sezonas tęsis nuo sausio 15 d. iki balandžio 30 dienos, tad dalyvių lauks net 16 žaidimų. Dalyvaudami gyvuose žaidimuose dalyviai turi progų iškovoti kelialapių ir į televizinį žaidimą su Arūnu Valinsku ir Andriumi Tapinu. Taip pat sezono pabaigoje geriausios komandos iš įvairių miestų atrenkamos į didįjį žaidimo finalą, kuris šiais metais vyks gegužės 11 d. Tad azarto čia tikrai netrūksta!

Viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose sezono turnyruose. Primename, kad pagal taisykles, 2 prasčiausi žaidimai sezono pabaigoje neįtraukiami į bendrą taškų įskaitą. Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos galimo sukčiavimo priemonės draudžiamos!

Tad jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą! Jei komandos neturi, registruokis pats ir prisijunk prie naujokų komandos!

Registruotis galite www.auksinisprotas.lt, tel. (8 528) 55 461 arba el. paštu a.narbutiene@trakubiblioteka.lt

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė