2-asis „Auksinio proto“ žaidimas Trakų viešojoje bibliotekoje

Antradienio vakarą Trakų viešoji biblioteka kvietė į antrąjį intelektualųjį „Auksinio proto“ žaidimą. Susibūrusios trys komandos – „Trakai kaip kurortas“, „Išmanieji protai“ ir „Titnaginiai kirvukai“ – entuziastingai ir profesionaliai atsakinėjo į gana nelengvus klausimus. Dalyviai pirmajame ture susidūrė su mišriais klausimais, antrajame – atsakinėdami į klausimus turėjo atrasti sąsają tarp antikos posakių, trečiajame – teko prisiminti poeziją ir įminti poetų pavardes, ketvirtajame – atpažinti kapitonus, o penktajame – vėl atsakinėti į įvairius klausimus.

Visų penkių turų metu nuolat lenktyniavę, vis tik „Trakai kaip kurortas“ ir „Išmanieji protai“ sužaidė lygiosiomis ir pasidalino pirmąja-antrąja vietomis, o trečiąją poziciją užėmė nedaug nuo jų atsilikę praeito žaidimo nugalėtojai „Titnaginiai kirvukai“.

Dėkojame visiems dalyviams už puikų žaidimą ir lauksime ateinantį antradienį trečiajame protmūšyje!

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Kelto „Regina Seaways“ kapitonas Gintaras Kučinskas viename interviu paneigė gandus, kad laivų kapitonai turi tokią teisę, paminėdamas, kad statute įrašyta tik apie gimimo ar mirties atvejus bei atskleidė, jog kartą teko pasiūlyti suinteresuotiems žmonėms palaukti, kol atvyks į Klaipėdą. Ko daryti visgi negali laivų kapitonai, jei į šį klausimą padės atsakyti vienos JAV valstijos sostinė?

ATSAKYMAS: SUTUOKTI ŽMONIŲ. Iki šių dienų išliko gandas, jog laivų kapitonai gali sutuokti žmones, tačiau jie tik registruoja mirties ir gimimo atvejus. Sostinė, galinti pagelbėti – Kalifornijos sostinė Sakramentas – nes santuoka yra vienas iš 7 krikščioniškųjų sakramentų.

Šaltinis: http://www.ve.lt/naujienos/jura/ar-laivo-kapitonas-gali-tuokti-zmones-laive-1665311/

KLAUSIMAS: 1961 metais Čikagoje buvo įkurtas Hamburgerio universitetas – tai mokymo centras, kuriame yra instruktuojami ir apmokomi vieno tinklo darbuotojai. Kokia įmonė moko savo darbuotojus šiame universitete?

ATSAKYMAS: MCDONALD‘S. Šį mokymo centrą savo darbuotojų apmokymui 1961 metais atidarė kompanija „McDonald‘s“. „McDonald‘s“ save vadina restoranų tinklu, todėl į tai yra užuomina klausime.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Hamburger_University

Primename, jog 2019 metų pavasario sezonas tęsis nuo sausio 15 d. iki balandžio 30 dienos, tad dalyvių lauks net 16 žaidimų. Dalyvaudami gyvuose žaidimuose dalyviai turi progų iškovoti kelialapių ir į televizinį žaidimą su Arūnu Valinsku ir Andriumi Tapinu. Taip pat sezono pabaigoje geriausios komandos iš įvairių miestų atrenkamos į didįjį žaidimo finalą, kuris šiais metais vyks gegužės 11 d. Tad azarto čia tikrai netrūksta!

Viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose sezono turnyruose. Primename, kad pagal taisykles, 2 prasčiausi žaidimai sezono pabaigoje neįtraukiami į bendrą taškų įskaitą. Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos galimo sukčiavimo priemonės draudžiamos!

Tad jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą! Jei komandos neturi, registruokis pats ir prisijunk prie naujokų komandos!

Registruotis galite www.auksinisprotas.lt, tel. (8 528) 55 461 arba el. paštu a.narbutiene@trakubiblioteka.lt

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė