Vasario 26-oji – „Pasek pasaką“ diena

Viena iš svarbesnių bibliotekos misijų – skatinti skaitymo kultūrą. Vasario 26 dieną Rūdiškių bibliotekoje minėjome Pasaulinę „Pasek pasaką“ dieną ir jos metu kvietėme žiūrėti bei klausytis lietuvių liaudies pasakos „Dangus griūva“. Pasaką įgarsino ir sumontavo bibliotekos darbuotoja.

Priminėme visiems žinomą pasaką apie tai, kaip katinėliui ant uodegytės kopūsto lapas užkrito. Katinėlis pagalvojo, kad tikriausiai dangus užkrito ant uodegėlės, išsigando, ir leidosi bėgti šaukdamas, kad dangus griūva, reikia sprukti. Paskui jį nusidriekė ilgiausia eilė panikuojančių žvėrių, bandančių pabėgti nuo griūvančio dangaus, kol galiausiai pats išmintingiausias gyvūnas – meška – padarė tvarką ir visus nuramino. Ir kaip čia neprisiminsi lietuvių liaudies patarlės: „Baimės akys didelės“.

Tad kviečiame gerai praleisti laiką ir pasiklausyti pasakos. Mielieji, nepamirškite – sekdami pasakas savo vaikams, ugdome vidinį vaiko pasaulį.

Vaizdo įrašas čia: http://inx.lv/cK6Y

Danguolė Paliulienė