Vasara Lentvario bibliotekoje

Birželio 15 d. apskričių viešųjų bibliotekų iniciatyva Lietuvos gyventojai buvo pakviesti priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vykusios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti buvo kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Lentvario miesto biblioteka taip pat prisijungė prie šios akcijos. Vaikai, paaugliai ir studentai buvo kviečiami dalyvauti knygų skaitymo varžytuvėse. Lietinga ir nešilta vasara taip pat skatino užsiimti knygų skaitymu. Užsiregistravo 19 dalyvių. Jauniausi - trečiokai, vyriausia dalyvė - studentė. Vaikai labai noriai įsijungė į skaitymo iššūkį, rinkosi ir skubėjo perskaityti reikalingas akcijai dešimt knygų, pildė duotus lankstinukus. Kai kurie skaitė namie turimas knygas ir nešė į biblioteką registruoti. Pirmoji iššūkį įveikė aštuntokė Ieva Bieliūnaitė. Antra buvo šeštokė Emilija Šatevičiūtė, o trečia dešimtokė Jelena Ivanova. Dalyviai labai laukia ir tikisi paskatinimo prizų. ,,Skaitymo iššūkis“ organizuojamas siekiant skatinti visuomenės susidomėjimą knygomis, dalytis informacija apie vertingą literatūrą bei propaguoti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.

Rugpjūčio mėnesio kiekvieną ketvirtadienį Lentvario miesto bibliotekoje vyko vaikų stalo žaidimų popietės. Vaikams buvo siūloma žaisti šaškėmis, šachmatais, „Bingo“, „Uno“, dėlioti dėliones, spalvinti ir spręsti galvosūkius. Stalo žaidimai puiki alternatyva vaikus atitraukti nuo kompiuterio ir užimti įdomia veikla. Žaisti rinkosi įvairaus amžiaus vaikai, nors labiausiai patiko pradinukams Leoneliui, Nedui, Erikui, Gabrieliui, Aleksandrai, Vadimui, Sebastianui ir kitiems. Jie noriai žaidė „Bingo“, „Uno“, šaškėmis. Atsirado mokančių žaisti ir šachmatais. Tai Smiltė, Deivydas ir Sebastianas. Vyresniems labiausiai patiko „Uno“. Ypatingai pramokusi šį žaidimą pasirodė Diana, ji dažnai laimėdavo. Stalo žaidimų popietės vaikams labai patiko, jie ir kitomis dienomis ateidavo juos žaisti.

Skaitymų ir žaidimų vasara artėja prie pabaigos, laukiame naujų susitikimų su knyga ir skaitymo iššūkių!

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Violeta Pupelienė