Ula Šimulynaitė sugrįžo!

Trakų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Rūdiškių filiale gegužės 22 dieną vyko kūrybinės dirbtuvės ir elektroninių knygų skaitymai. Į renginį atėjo gausus Rūdiškių gimnazijos 2 klasės pradinukų būrys su mokytojomis – Lilija Butkevičiene bei Stefa Stanišauskiene. Bibliotekoje svečiavosi  iliustruotoja, rašytoja Ula Šimulynaitė, kuri šiuo metu Lietuvos miestų ir miestelių mažuosius gyventojus kviečiasi į bibliotekas skaityti ir piešti savo nuotaikas. Nuotaikos III – tai jau trečius metus po Lietuvą keliaujantis Ulos Šimulynaitės projektas.

Ula Šimulynaitė yra išleidusi 6 knygas: trijų knygų seriją apie privatų vaiduoklį: „Privataus Vaiduoklio gyvenimas“, „Privatus Vaiduoklis atostogauja“ ir „Privatus Vaiduoklis keliauja“ bei „Kotonai Paryžiuje“, „Kotonų brolija“ ir „Avinas Liudvikas Besarabijos stepėje“. Už knygą „Privataus Vaiduoklio gyvenimas“ autorė 2009 m. pelnė premiją  „Knygos meno konkurse“, o knygos iliustracijos keliavo į „Illustrarium“ parodą Bolonijoje. Visos autorės knygos kūrybiškos ir nenuobodžios, bylojančios apie autorės išradingumą, šmaikštumą, fantazijos galią. Knygelėse išryškintos aktualios šiandienos bendravimo problemos – apie draugystę ir atsiprašymo svarbą, apie pavydą ir didybės maniją, apie egoizmą ir darbą, apie svajones ir jų  pildymąsi. Pasak jos, „dauguma pasinėrę į kibernetinį pasaulį praranda gebėjimus bendrauti gyvai. Kurdama nesudėtingą akiai dizainą, tikiuosi, kad kažkas paims knygą, ją atvers ir perskaitę susimąstys apie gyvenimo kokybę…“. Ji viską daro pati: piešia veikėjus, kuria istorijas ir knygos dizainą. Sugalvoja, kaip atrodys knyga. Ula teigė, kad „pirma ateina vaizdas, o po to jį aprašau“. Beje, kai knyga nukeliauja į spaustuvę, Ula ir ten ją globoja, – kartu su spaustuvininku paima pirmą atspaudą į rankas.

Susitikimo metu, pirmiausia, dideliame ekrane Ula skaitė savo kurtas interaktyvias pasakas: „Privatus Vaiduoklis negyvenamoje saloje“ ir „Kaip Kengūra bazilikus augino“. Mažieji lankytojai susidomėję klausėsi elektroninio knygų skaitymo, o nuo jų veidų nedingo šypsenos. Gal dėl to, kad ekrane matė nuotaikingus herojus, girdėjo vaiduoklio juoką, paukščių čiulbėjimą bei įvairius kitus garsus. Antroje kūrybinių dirbtuvėlių dalyje, vaikai su autore aptarė, kokios yra vaiduoklių emocijos ir kaip jas nupiešti. Ula rodė ekrane knygos herojus, o vaikučiai bandė atspėti, kokios jų nuotaikos. Vaikai buvo mokomi išreikšti norimas nuotaikas, o vėliau ir patys kūrė dienos nuotaiką. Dailininkė ir rašytoja Ula Šimulynaitė kartu su bibliotekininkėmis džiaugėsi visais piešiniais, buvo labai sunku atrinkti pačius gražiausius darbus. Todėl, pasitarusi su visais, nutarė  tris darbelius išrinkti burtų keliu. Tais laimingaisiais tapo Emilija Šiškaitė, Dovydas Radzevičius ir Sandra Keizik. Viešnia jauniesiems dailininkams padovanojo po knygą, o likusius darbelius vaikai padovanojo rašytojai.

Susitikimas su Ula Šimulynaite prabėgo kaip viena akimirka, o vaikai išėjo kupini gerų emocijų. Tikimės, kad ir ateityje tęsime šį draugystės tiltą.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja