Trakų viešoji biblioteka, surengusi „Pyragų dieną“, išpildė vaikų svajonę

Jau įpusėjus lapkričiui pamažu pradeda sklisti stebuklinga, sunkiai žodžiais nusakoma nuotaika. Gatvėse sužiba lemputės, miestų aikštėse ir namuose pakvimpa eglutėmis, prie TV ekranų vaikus ir suaugusius sukviečia jau legenda tapęs „Vienas namuose“, radijas transliuoja kalėdines dainas, ir jei tik nusiseka oras, kieme įtaisome baltutėlį sniego senį. Pamažu įsivyrauja Kalėdinė nuotaika ir laikas, kai norisi skleisti šilumą, dovanoti gerumą ir dalintis džiaugsmu su kitais.

Šventiniu laikotarpiu inicijuojama tiek daug gerumo akcijų, kad sunku būtų ir suskaičiuoti. Ko gero, čia griežtų taisyklių nėra, gerų darbų gali imtis visi, juk svarbiausias tikslas – duoti kitiems! Šiemet Trakų viešosios bibliotekos darbuotojai su savo lankytojais, pasitelkę „Pyragų dienos“ idėją, rinko lėšas vaikų svajonėms išpildyti. Bibliotekos kolektyvas prikepė pyragų, be to, net tris pyragus atnešė ir prie akcijos prisidėti panorėję  lankytojai bei UAB „AJ Šokoladas“, atsiuntęs savo meistrų keptą tortą. Visi norintys galėjo užsukti į biblioteką ir įsigyti gardaus pyrago. Visos surinktos lėšos buvo paaukotos vaikų svajonėms įgyvendinti.

Dar lapkritį vykusios akcijos metu buvo surinkta 205.70 Eur, o šiandien, prieš pat Kalėdas, dovanomis jau džiaugiasi jų šeimininkai – tai mažieji Gintaras ir Saulė. Brolis ir sesė tikri menininkai – mėgsta rankdarbius, knygas, dažnai lankosi bibliotekoje, tačiau labiau už viską jiems patinka piešti. Atsižvelgiant į vaikų norus ir siekiant palaikyti jų svajonę, norint įkvėpti juos siekti savo tikslo ir padėti jiems patikėti stebuklu, kad gali tapti kuo tik panorėję, buvo nuspręsta vaikams padovanoti tikrų dailininkų reikmenis – molbertus, įvairių dydžių drobių ant porėmio, dažų, teptukų bei didelę pintinę gardumynų.

Ačiū visiems aukojusiems ir prisidėjusiems prie „Pyragų dienos“ bibliotekoje. Du šaunūs vaikai tapo be galo laimingi. Jų šypsenos, nešantis įteiktas dovanas, buvo didžiausia padėka.

Edita Loiba,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė