Švediškas gimtadienis su Aleksandru Makejevu

Gegužės 25 d. Trakų viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta trakiečio Aleksandro Makejevo knyga „Švediškas gimtadienis“. Susirinkusiems dalyviams buvo smalsu sužinoti, kaip ir kodėl žinomas dainų autorius ir atlikėjas ėmėsi rašymo ir apie ką gi jo pirmoji knyga.

Aleksandro Makejevo daugeliui pristatyti nereikia. Muzikanto karjerą jis pradėjo 1990 metais. Kaip dainų autorius ir atlikėjas jis gerai žinomas ne tik gimtuosiuose Trakuose, bet ir už miestelio ribų. Kaip sako pats Aleksandras, jis šiuo metu išgyvena tikrai didelį kūrybinį pakylėjimą. Šiais metais išleista pirmoji jo knyga – „Švediškas gimtadienis“. Nors rašytojo amplua daug kam gali pasirodyti naujiena, tai ne visai tiesa. Anot autoriaus, mokykloje jis bandė rašyti, nes pasigedo įdomių lietuviškų knygų. Nors daugiausiai dėmesio vėliau skyrė muzikai, bet rašymas neliko užmirštas. Parašė knygą ir vaikams. Muzikiniai projektai, aktyvi koncertinė veikla, audringas gyvenimas neleido skirti daugiau laiko rašymui, bet neseniai pasikeitus gyvenimo būdui, atsirado ir daugiau laiko. Taip gimė knyga.

Paklaustas apie knygą Aleksandras atsakė, kad „Švediškas gimtadienis“ – tai literatūrinė mistifikacija. „Herojai kilę iš tokio miesto kaip Takai. Knygos herojų prototipai paimti iš gyvenimo, tai mano draugai, klasiokai, pažįstami ir aš. Kai kurie žmonės Facebook‘e skaitydami „Švediško gimtadienio“ ištraukas, įsivaizduoja, kad tai beveik autobiografinis kūrinys. Jokiais būdais ne. Tai kažkas panašaus į „Dvylika kėdžių“ – linksma knyga, skirta visiems. Lietuvoje pasigendu lengvos, humoristinės literatūros. Šiais laikais tikrai labai trūksta nuoširdaus juoko ir šypsenų. Tikiuosi, kad man pavyks suteikti nors šiek tiek šviesių emocijų“, – sakė Aleksandras. Susirinkusiems jis perskaitė kelias ištraukas iš knygos ir atsakė į klausimus.

A. Makejevas jau rašo ir kitą knygą (apie Iraką ir Afganistaną), kuri, anot autoriaus, bus kitokia. Autorius tikrai neapleido ir savo muzikinės veiklos – naujausią A. Makejevo muzikinį kūrinį visai netrukus išgirsime Trakų miesto šventėje – penktadienį (06-02) naktiniame spektaklyje „Trakų legendos“.

Dėkojame autoriui už knygos pristatymą ir linkime dar didesnės kūrybinės sėkmės, o skaitytojams primename, kad A. Makejevo knygą „Švediškas gimtadienis“ galima rasti ir Trakų viešojoje bibliotekoje. Kviečiame užsukti.

Irena Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė