Septintasis Auksinio proto sezonas jau čia!

Septintasis Auksinio proto sezonas jau čia!

Sausio 17 dieną prasidėjo septintasis Auksinio Proto sezonas, kuris antradienio vakarus ir vėl kvies sutikti mankštinant protus Trakų viešojoje bibliotekoje. Šis sezonas bus sudarytas iš 15 žaidimų, o finišo tiesiojoje, kaip įprasta, skaičiuosime 12 geriausių komandos pasirodymų iš penkiolikos. Žaidimo finalas numatomas gegužės 6 dieną.

Kovoti dėl Auksinių protų titulo Trakuose šįkart stojo dvi senbuvių komandos „Išmanieji protai ir „Baikit, nemanau!“ (anksčiau vadinęsi „Žinių kooperatyvu“ bei „Books wake us“).

Pirmasis septintojo sezono turnyras siūlė šias temas: žydrieji žiburėliai, vokiška muzika, gimtadienis bei įtakingos pasaulio nuotraukos. Šį turnyrą laimėjo „Išmanieji protai“, surinkę 73 taškus ir laimėję 3 žaidimo turus iš 5. Jiems ant kulnų lipo „Baikit, nemanau!“, tačiau pastarieji atsiliko vos 5 taškais.

Primename, kad viena komanda gali dalyvauti viename, keliuose arba visuose septintojo „Auksinio proto“ sezono turnyruose. Taip pat ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti ir naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Žaidimo metu komandos gali naudotis tik savo narių žiniomis ir išmintimi. Įvairios ryšio priemonės, internetas, kompiuteriai, literatūra ir kitos sukčiavimo priemonės negalimos.

Jei esi smalsus, daug žinai, turi puikų draugų ratą – registruok komandą, dalyvauk ir mankštink protą!

Registracija vyksta telefonu (8 528) 55 461 ir el. p. g.tamasauskaite@trakubiblioteka.lt

Kitas žaidimas vyks sausio 24 d. 18.30 val. Laukiame jau esamų ir naujų komandų!

 

Pavyzdiniai vykusio žaidimo klausimai:

KLAUSIMAS:

Viešbučio „Central“ kavinę tarpukario kauniečiai praminė „Božegrajka“. Taip ji buvo vadinta dėl to, kad užeigą įkūrė kunigo Juozo Tumo–Vaižganto giminaitis. Kokia buvo jo specialybė?

ATSAKYMAS:

VARGONININKAS. Pravardė „Božegrajka“ reiškia „Dievo muzikantas“. Dažniausi Dievo namai Lietuvoje neabejotinai yra katalikų bažnyčia, o jose įprastai būna vargonininkas.

 

KLAUSIMAS:

BLONDINĖS sindromas – 1986 metais atrastas „sindromas“, pasireiškiantis ypač japonų turistams, kuomet jie, atvykę į BLONDINĘ, patiria ekstremalų kultūrinį šoką – mat BLONDINĖ visai ne tokia tobula ar nuostabi, kaip visi apie BLONDINĘ šnekėjo – didžiulis kalbos barjeras, didžiuliai kultūriniai skirtumai ir dar kelionės nuovargis. Kas šiame klausime pakeista žodžiu BLONDINĖ?

ATSAKYMAS:

PARYŽIUS / PARIS. Japonų turistai, nuvykę į Paryžių, labai dažnai juo nusivilia, nes jis ne toks nuostabus, kaip visi pasakoja / kaip žiniasklaida tai nurodo ir panašiai. Keitinys „BLONDINĖ“ yra dėl to, kad viena žinomiausių blondinių pasaulyje yra Paris Hilton.

 

KLAUSIMAS:

Annos Berthos Ludwig nuotraukų beveik neišliko, todėl mažai kas žino, kaip ji atrodo. Tačiau 1895 metais jos vyras pasistengė, kad visi žinotų, kaip atrodo jos ranka su vestuviniu žiedu. Parašykite jos vyro pavardę.

ATSAKYMAS:
ROENTGEN / RENTGENAS. Wilhelmas Conradas Roentgenas 1895 metais atrado spinduliuotę, kuri prasiskverbia pro minkštus audinius, tačiau neprasiskverbia pro kietus objektus, tokius kaip kaulai ar metalai. Po įvairių bandymų su negyvais objektais jis nusprendė nufotografuoti žmonos ranką su vestuviniu žiedu. Už savo atradimą jis buvo apdovanotas pirmąja Nobelio premija 1901 metais.

Bendrosios įskaitos rezultatai po pirmo žaidimo turnyro:

  1. Komanda „Išmanieji protai“ – 73 taškai
  2. Komanda „Baikit, nemanau“ – 68 taškai

 

Gintarė Tamašauskaitė

Trakų viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė 

Interaktyvus Lentvaris QR
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
ManoTapyba.lt
Atrasti iš naujo
Vilnijos vartai
„Knygų startas“
Kika
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
epaveldas.lt