Praėjo 7-asis Auksinio proto žaidimas. Liko – 5!

Septintajame „Auksinio proto“ rudens sezono žaidime komandos susidūrė su šiomis temomis: pirmajame ture joms teko įminti paslėptą sąsają apie  medžius, antrasis turas buvo mišrus, trečiajame ture teko prisiminti Renesanso meną, o ketvirtasis kvietė žaisti siaubais ir baimėmis – juk, ne veltui, žaidimas vyko Helouvyno išvakarėse.

Ketvirtojoje vietoje atsidūrė komanda „Baikit, nemanau“ su 45 taškais, juos trimis taškais aplenkė sezono lyderiais laikoma senbuvių komanda „Išmanieji protai“, antroje vietoje su 65 taškais ir teisingai atsakytu papildomos vertės „bonus“ klausimu apie B. Sruogos „Dievų mišką“ atsidūrė „Titnaginiai kirvukai“, na o žaidimą laimėjo komanda „Protorius“, surinkusi 72 taškus, ir teisingai atsakiusi į didžiausios vertės penktojo turo „bonus“ klausimą apie M. Liuterio tezes.

DĖMESIO: primename, kad ateinančiuose turnyruose gali dalyvauti naujos komandos bei pavieniai žaidėjai, prisijungsiantys prie esamų komandų! Kviečiame prisijungti ir turiningai praleisti laiką! Užsiregistruoti galite tel. (8 528) 55461 arba el. paštu e.loiba@trakubiblioteka.lt

Bendrosios įskaitos rezultatai po septintojo rudens sezono turnyro:

1 vieta: Komanda „Išmanieji protai“ – 423 taškai;

2 vieta: Komanda „Protorius“– 413 taškų;

3 vieta: Komanda „Titnaginiai kirvukai“ – 408 taškai;

4 vieta: Komanda „Baikit, nemanau“ – 331 taškas.

PAVYZDINIAI VYKUSIO ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Kai kuriose Mikronezijos salose vietiniai gyventojai naudojo didžiulius Rai akmenis, kurie atliko tam tikrą funkciją. Jie sverdavo kelias tonas ir pergabenti juos iš vienos vietos į kitą buvo itin sunku. Tad juos ir palikdavo ten gulėti, o kai reikėdavo atlikti minėtą funkciją, visi gyventojai tiesiog sutardavo, kad akmuo pakeitė savininką. Kokios pastaraisiais metais populiarėjančios sistemos atitikmeniu galima laikyti Rai akmenis?

ATSAKYMAS: KRIPTOVALIUTŲ / BITKOINŲ. Kriptovaliutos veikia panašiu principu – tų pinigų teoriškai niekas neturi, o įvykdžius sandorį blokų grandinėse tiesiog pakeičiamas bitkoino ar kitos kriptovaliutos savininkas.

KLAUSIMAS: Viename interviu pasakodamas apie savo kandidatūrą 2002 metų Lietuvos respublikos prezidento rinkimuose Vytautas Šerėnas prisipažino, kad „Dviračio šou“ kolektyvas net neturėjo galimybės deleguoti kitų kandidatų, kadangi jiems sukliudė vienas skaičius. Koks skaičius?

ATSAKYMAS:   40. Kaip Šerėnas pasakojo interviu, visi tuometiniai „Dviračio šou“ nariai buvo pakankamai jauni ir nė vienam, išskyrus patį Šerėną, nebuvo suėję 40 metų – toks minimalus amžius yra privalomas norint kandidatuoti į prezidento rinkimus. Būtent dėl šio skaičiaus buvo pasirinktas Vytautas Šerėnas.

KLAUSIMAS: Lenkų alpinistė Wanda Rutkiewicz 1978 metų spalio 16 dieną šturmavo Everesto viršūnę ir tapo pirmąja europiete moterimi užkopusia į aukščiausią pasaulio kalną. Tą pačią dieną lenkai gavo progą švęsti dar vieną įvykį. Kokį?

ATSAKYMAS: KAROLIS VOITYLA BUVO IŠRINKTAS POPIEŽIUMI. Taip, buvo toks neįtikėtinas sutapimas, vėliau jiedu netgi susitiko, o Jonas Paulius II sakė: „Pats Gerasis Viešpats taip norėjo, kad tą pačią dieną mudu abu pakiltume taip aukštai“ (tik vienas tiesiogine prasme, kitas – netiesiogine).

Gintarė Tamašauskaitė, Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė