Prabėgo šeštasis „Auksinis protas“

Prabėgo šeštasis „Auksinis protas“

Šeštame „Auksinio proto“ žaidime dvi žingeidžios komandos – „Protorius“ ir „Išmanieji protai“ – ir toliau sėkmingai iriasi protmūšio klausimų jūroje. Vis tik dvejais taškais toliau nusiyrė ir antrą vakarą iš eilės pergalę iškovojo „Išmanieji protai“, surinkę 66 taškus. Sveikiname nugalėtojus!

Šiame žaidime komandoms teko atsakinėti į muzikinius klausimus, atpažinti kopijas, klastotes ir padirbinius bei ieškoti sąsajų. Kaip ir visada, vakaras praėjo įdomiai bei azartiškai.

Žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Iki 2018 metų sausio „Žinių radijo“ eteryje buvo transliuojama laida „Svarbus pokalbis“, kurios vedėjas buvo vienas žinomas lietuvis. Žinodami tai, jog praėjusiame sakinyje įterpėme raidę, kurios ten būti neturėtų, užrašykite slapyvardį to, kuris vedė šią radijo laidą.

ATSAKYMAS: SVARAS. „Žinių radijo“ eteryje buvo transliuojama laida „Svarus pokalbis“ (raidė „b“ buvo nereikalinga tame pavadinime). Šios laidos vedėjas, kaip galima suprasti iš tikrojo pavadinimo, buvo lietuvių muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras (grupės „G&G Sindikatas“ vokalistas).

Šaltinis: https://www.ziniuradijas.lt/laidos/svarus-pokalbis 

KLAUSIMAS: „Jo ožka“ vadinama specialiai išdresuota ožka, kurios pagrindinė funkcija – atvesti bandą į skerdyklą. Tiesa, atlikusi savo darbą dresuotoji išvengia bandos likimo. Žinodami tai, kad formuluotėje praleidome kelias raides, atsakykite – kas JIS?

ATSAKYMAS: JUDAS. Klausime yra kalbama apie „Judo ožka“ vadinamą gyvūną – dresuotą ožką, kurios pagrindinė funkcija yra atvesti savo bandą į skerdyklą. Pati ji lieka sveika, nes turi tęsti savo darbą, kadangi į ją jau daug laiko ir pastangų investuota, todėl jos žudyti nenorima. Pirmame klausimo žodyje buvo praleistos raidės „ud“.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Judas_goat 

KLAUSIMAS: Dar būdamas niekam nežinomu jaunuoliu jis padirbinėjo meno kūrinius. Štai 1496 metais jis iš marmuro sukūrė „Miegantį Erotą“, kurį kaip senovės Romos laikų skulptūrą pardavė kardinolui Raffaele Riario. Sužinojęs apie apgaulę, kardinolas nesupyko, o įvertino jaunuolio talentą ir užsakė pirmuosius jaunuolio užsakymus, taip suteikdamas šansą šiam menininkui. Kurio asmens kūrybos istorija prasidėjo nuo padirbinėjimų?

ATSAKYMAS: MIKELANDŽELO. Renesanso genijus Mikelandželas savo kūrybos pradžioje užsidirbdavo padirbinėdamas senovės Romos stiliaus skulptūras. Kardinolas R. Riario pastebėjo jaunuolio talentą ir suteikė menininkui trampliną, kuris ir padėjo išgarsėti šiam skulptoriui.

Šaltinis: https://www.mentalfloss.com/article/597845/art-forgeries-history 

Ačiū visiems už žaidimą! 

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliografė

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika