Pasitikrink, ką žinai apie Lietuvą ir lietuvių kalbą!

1999 m. Jungtinės Tautos vasario 21-ąją paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos diena, o šiai datai paminėti nuo 2016 m. Lietuvoje ir užsienyje vasario 16 – kovo 11 d. rengiamos Lietuvių kalbos dienos, kurių metu organizuojami renginiai, skirti lietuvių kalbos sklaidai. Minėdama šią reikšmingą dieną, Trakų viešoji biblioteka kviečia vasario 19–24 d. dalyvauti virtualioje viktorinoje „Ką žinau apie Lietuvą ir lietuvių kalbą?“

Viktorina sukurta, naudojantis „Kahoot“ programėle. Dalyvauti labai paprasta – tereikia spragtelėti nuorodą, atsidariusiame lange įrašyti savo vardą, o tuomet pasitikrinti žinias atsakinėjant į 20 klausimų. Kiekvienas klausimas turi keturis atsakymų variantus, iš kurių tik vienas teisingas, o atsakę, ekrane iškart matysite, ar Jūsų pasirinkimas teisingas. Spalvingas viktorinos apipavidalinimas, muzikinis klausimas bei viso žaidimo metu skambanti smagi foninė muzikėlė nuteiks pozityviai. Beje, atsakinėjant svarbu ir greitis – daugiau taškų surinks ne tik tas, kuris teisingai atsakys į kuo daugiau klausimų, bet ir tas, kuris tai atliks itin greitai. Kelios minutės pralėks akimirksniu, o baigę užduotis ir sužinoję, kiek taškų surinkote, išsisaugokite nuorodą, kad paskutinę viktorinos dieną galėtumėte pasitikrinti, kokią vietą užėmėte bendroje įskaitoje. Pirmosios vietos nugalėtojas bus apdovanotas prizu.

Kviečiame priimti iššūkį ir pamiklinti protą! Juk smagu pasivaržyti, pademonstruoti savo išmintį, o galbūt ir praturtinti žinių bagažą nauja informacija.

Viktorina „Ką žinau apie Lietuvą ir lietuvių kalbą?“

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė