Palestina: laisvė yra labai graži

Pirmosios Lietuvoje knygos apie Palestiną pristatymo proga kviečiame Trakų gyventojus ir aktyvią regiono bendruomenę iš arčiau susipažinti su šiuo pasaulio politikoje ypač svarbiu kraštu. Ką iš tiesų žinome apie Palestiną ir kodėl ji svarbi Lietuvai? Ką reiškia tas uždengtas veidas ant viršelio? Dvi lietuvės dalinsis savo patirtimi ir pastebėjimais, kviesdamos Jus klausti, diskutuoti, atsiverti.

Šioje knygoje paprasti Palestinos žmonės prabyla savo žodžiais, dalijasi gyvenimo istorijomis. Menininkai, ūkininkai, studentai ir vyresnieji vietos gyventojai pasakoja apie savo kasdienybę – tokią, kokios neišvysime sekdami žiniasklaidos srautą. Autorė nesiekia skaitytojo šiurpinti karo ar smurto vaizdais, šios knygos tikslas – parodyti Palestiną, kurios kultūros, tikėjimo, papročių mes beveik nepažįstame. Asmeniniai pasakojimai ir nuotraukos užčiuopia Palestinos kasdienybės pulsą, atveria šio krašto erdvę lietuvių skaitytojui žadindami bendražmogiškas vertybes – meilę, atjautą, teisingumo jausmą. Nes mes su palestiniečiais panašumų turime daugiau, nei patys įsivaizduojame.

Įtraukianti, sukrečianti knyga. Ne istorijos vadovėlis ar politinė apologija, o liudytojo dienoraštis. Į mus prabyla ne teisuoliai, superherojai, bet kenčiantys, juokaujantys Palestinos žmonės... Apie palestiniečius ir jų kasdienę kovą už išlikimą nenoriai rašo didieji dienraščiai, žinių reportažuose jie vadinami teroristais. Todėl ši knyga ypač aktuali. Dabar nebegalėsime sakyti, kad nežinome apie Palestiną ir jos laisvę mylinčius žmones, kurių kraujas toks pat kaip mūsų. – Dr. Andrius Navickas.

Renginio metu bus demonstruojamos nuotraukos, vaizdo įrašai, vyks vieša diskusija, knygos ištraukų skaitymas. Renginyje dalyvauja: Giedrė Steikūnaitė (knygos autorė, žurnalistė), Gabrielė Tervidytė (visuomeninio judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja).

Daugiau informacijos: Soc. tinkle: facebook.com/knygapalestina.

Laukiame Jūsų kovo 16 d. 17.30 val. Trakų viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 69, Trakai!