Onuškio bibliotekoje karaliauja rankdarbiai

Onuškio bibliotekoje iki lapkričio 30 d. vyksta Gailutės Dolmatienės darbų paroda, skirta suaugusiųjų mokymosi savaitei paminėti. 2021 m. lapkričio 15–21 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija kviečia švietimo, kultūros ir meno, verslo įstaigas, institucijas, organizacijas ir visus suaugusiuosius įsijungti į suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi!“

Dvidešimt antrosios suaugusiųjų mokymosi savaitės idėja išplaukia iš poeto Vytauto Mačernio prieš 80 metų parašytų minčių, kurios ir šiandien nepraranda prasmės: „Žmogus neturi gyventi be rūpesčio ir be, nors ir mažų, siekimų. Bet koks uždavinys, atsistojęs žmogui prieš akis, reikalauja jį nugalėti, reikalauja šiokio tokio jėgų įtempimo, vilties kliūtį nugalėti, baimės, nerimavimo, susikoncentravimo. Taip, kaip imtynininko raumenys nesigimnastikuojant suskystėja, tampa nebetvirti, taip žmogaus gyvenime dvasinės jėgos, bėgant lygiam gyvenimui, susiniveliuoja, išblunka, žmogus lieka bevalis, nežinąs, kas jis yra. Siela it guma, jei ji netampoma, vėliau nebeišsitempia. Ją reikia lavinti, kaip sportininkas lavina savo kūną, kuris galėtų pasiekti vis didesnius rezultatus. Lygiam gyvenime siela apmiršta, ir žmogus nebežino, ko jis vertas..“ (Vytautas Mačernis, 1941.II.5)

Šitos poeto eilutės labai tinka mūsų mielai Gailutei, kuri gimė 1955 metais, Kėdainių r., Vainotiškių kaime. Augo miško darbininkų šeimoje. Taip gražiai megzti išmoko iš mamos Liucijos. Persikėlusi gyventi į Aukštadvarį, Gailutė savo pomėgį padėjo į šalį, nes teko rūpintis keturiais vaikais, tačiau jo visiškai neapleido, vaikai visada buvo aprūpinti šiltomis kojinėmis, pirštinėmis, šalikais. Šiuo metu laiko savo pomėgiams jau gali skirti daugiau, kadangi vaikai užauginti ir patys didžiausi rūpesčiai jau seniai praeityje. Nepameluosiu sakydama, kad mezgami kūdikiams bateliai nuostabiai gražūs, pelėdos nupintos iš „špagato“ traukia akį, o kur dar tašytės, kojinės, riešinės.... Tiesiog pritrūksta žodžių viskam apsakyti. Nieko keisto, kad ponia Gailutė buvo įtraukta į knygą „Šimtmečio delnuose: margas Trakų kraštas“.

Gaila, kad uždraudus renginius, dėl esamos COVID-19 situacijos Lietuvoje, negalime susitikti gyvai prie arbatos puodelio ir drauge su bendraminčiais pasidalinti, kaip gimsta tokie nuostabūs darbai, pamėginti nupinti pelėdą ar tiesiog paėmus į rankas virbalus išmėginti savo galimybes, mezgant kojinę ar riešinę. Bet vis dar turime galimybę atvykus į biblioteką pasikeisti knygų, apžiūrėti ir Gailutės eksponuojamą darbų parodą. Iki malonių ir saugių susitikimų Onuškio bibliotekoje.

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė