Onuškio biblioteka minėjo Meilės dieną

Šv. Valentino diena, švenčiama vasario 14-ąją, dar vadinama meilės ar įsimylėjėlių diena. Ji apipinta įvairiomis legendomis, šventės ištakos siekia III a.

Manoma, kad Šv. Valentinas buvo Romos vyskupas, kuris slapta tuokė įsimylėjusius jaunuolius, taip pažeisdamas tuometinio imperatoriaus Klaudijaus II įsakymą, draudžiantį jauniems kareiviams tuoktis. Už tai Valentinas buvo įkalintas ir nubaustas mirtimi, o gerokai vėliau paskelbtas šventuoju.

Sėdėdamas kalėjimo vienutėje Valentinas pamilo aklą kalėjimo prižiūrėtojo dukrą, kuri atnešdavo jam maisto. Jo meilė ir beribis tikėjimas išgydė merginą nuo aklumo. Savo mirties dieną, vasario 14-ąją, Valentinas dar spėjo mylimajai parašyti meilės laiškelį, kurį pasirašė žodžiais: „Nuo tavo Valentino“.

Lietuvoje Šv. Valentino diena pakankamai nauja šventė, pradėta minėti tik po nepriklausomybės atgavimo 1990 m. Šventė pastaraisiais metais įgauna vis didesnį mastą, kinta jos tradicijos. Sveikinami ne tik mylimieji, bet ir šeimos nariai, draugai, giminės. Kaip meilės įrodymais, keičiamasi ne tik širdelėmis, bet ir gėlėmis, saldumynais, vis dažniau ir brangiomis dovanomis. Švenčiama nebe dviese, bet ir didesniame bendraminčių būryje.

Atvirukai su meilės prisipažinimais tapo neatsiejama šios šventės dalimi visame pasaulyje. Todėl ir mes su Aukštadvario darželio „Gandriukas“ priešmokyklinės grupės auklėtiniais gaminome atvirukus ir stengėmės patirti šios dienos esmę. Taip pat suorganizavome vaikiškų knygelių parodą meilės tematika. Tikiu, kad daug kas jau ne vieną yra perskaitę. Daugiausiai ovacijų ir dėmesio sulaukė autoriaus Ronne Randall knyga „Mielos akimirkos“. Bibliotekoje veikia ne tik vaikiškų knygelių paroda „Meilė knygose“, bet ir atvirukų paroda. Knygutes galite pasiimti skaityti į namus. Gulint šiltoje lovelėje, prisiglaudus prie mylimos mamytės, pasinerkite neatrastais knygų herojų keliais.

Nuoširdų ačiū sakau nenustygstantiems, išradingiems vaikams ir, žinoma, mokytojai Jolantai už bendradarbiavimą.

Inga Gackienė

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio filialo vyr. bibliotekininkė