Ocean's desire by Eglė Deveikis

Ocean's desire by Eglė Deveikis

Pagaliau į kiemus ir širdis pasibeldus pavasariui, laikui, kai iš žiemos miego bunda ne tik gamta, bet ir žmogaus sąmonė, norime Jums pristatyti įkvepiančią Eglės Deveikis istoriją ir virtualią jos nuotraukų parodą – Ocean‘s Desire. Eglė, kilusi iš Vievio, šiuo metu su vyru gyvena Miunchene, Vokietijoje. Kaip ji pati sako, jos karjeros pradžia primena scenarijų iš filmo „Ir velnias dėvi Prada“. Tikimės, kad Eglės istorija Jus įkvėps kovoti už savo svajones, o gal netgi paskatins imtis esminių gyvenimo pokyčių, o nuotraukos tikrai nukels į nebe už kalnų atplaukiančią vasarą...

Apie viską pasakoja pati Eglė. Malonaus ir įkvepiančio skaitymo!

OCEAN'S DESIRE prekės ženklas gimė iš begalinio ilgesio vandenynui ir užburiančiam salos gyvenimui. Visa tai man visuomet asocijavosi su neišmatuojamu laisvės pojūčiu, harmonija ir įkvepiančiu, kiek neįprastu, gyvenimo būdu, nuolatos dairantis naujų, dar neatrastų krantų – tarsi atsvara tam, kas tuo metu mane supo...

Dirbau vienuose garsiuose mados namuose, kur neretai matydavau, kaip žmonės dėl šlovės ar pinigų gali padaryti bet ką. Ilgą laiką, dar nuo studijų laikų, svajojau apie darbą, kuris būtų susijęs su mada ir to siekiau (paradoksas – studijavau lietuvių filologiją ir reklamą – dalyką, visiškai nesusijusį su mada), bet kai pagaliau ten pakliuvau ir pamačiau, kas dedasi viduje, norėjosi sprukti kuo toliau. Mano gyvenimas tuo laikotarpiu buvo tarsi scenarijus iš filmo „TheDevilWearsPrada“ („Ir velnias dėvi Prada“). Nesijaučiau gerai tarp visų tų žmonių, kuriems mano idėjos ir kūrybiškumas tebuvo puiki priemonė siekti asmeninės naudos. Juk buvau tik dar viena „pilka pelytė“ tarp gerai žinomų veidų, galbūt dėl to visiems atrodė, kad norėdama tapti garsia darysiu bet ką. Neretai tekdavo susidurti su arogancijos kupinu bendravimu ar „žvilgsniu iš viršaus“, tarsi priklausyčiau kažkokiai žemesnei kastai. Daugeliui tos aplinkos žmonių atrodė, kad stilingas žmogus yra tas, kurį nuo galvos iki kojų puošia garsaus dizainerio sukurti drabužiai (kuo brangesni, tuo geriau), bet man atrodė kitaip. Kartais matydavau, kaip per mados renginius fotografai šalin nustumia stilingas merginas tik tam, kad galėtų nufotografuoti kokią nors garsenybę, nepaisant to, kad pastarosios apranga, toli gražu, nebūdavo verta kadro. Nebesinorėjo būti visos tos tuštybių mugės dalimi, norėjosi tikro, nesumeluoto, nuoširdaus ir įkvepiančio gyvenimo, todėl nusprendžiau pradėti rašyti savo asmeninį tinklaraštį – visų vadinamą blog‘ą, kuriame galėčiau plėtoti savo asmenines mintis ir idėjas mados tema. Manau, kad pirmiausia šis blog‘as man atliko dienoraščio funkciją, nes čia galėjau išsakyti tai, ko negalėdavau padaryti darbe. Mados pasaulis man visuomet atrodė margas, įkvepiantis, nesuvaržytas taisyklių, todėl jaučiau labai stiprų vidinį norą apie tai pasisakyti.

Ilgainiui mano tinklaraščio mintys apie mados pasaulį ir darbo subtilybes peraugo į kur kas platesnius pamąstymus apie laisvės troškimą, kūrybiškumą ir savo svajonių įgyvendinimą. Aplinkiniai vis bandė mane atkalbėti, sakydami, kad blog'ų laikai seniai pasibaigė, kad niekas jų nebeskaito, kad niekam jie nebeįdomūs, kad jų yra nesuskaičiuojama galybė ir maniškis tiesiog ištirps minioje. Visgi mano noras rašyti ir tokiu būdu savo istorija įkvėpti kitus buvo kur kas stipresnis nei aplinkinių kritika ir negatyvios mintys.

Sukūrus OCEAN'S DESIRE tinklaraštį, mano gyvenimas kardinaliai pasikeitė. Neprabėgus nė metams turėjau nemažą skaitytojų būrį iš beveik 80-ties skirtingų pasaulio šalių. Tai buvo ženklas, kad einu tinkama kryptimi, kad privalau judėti pirmyn ir nesustoti. Šis, mano pačios susikurtas pasaulis, atimdavo vis daugiau laiko, ėmiau bendradarbiauti su viena drabužių kompanija iš Jungtinių Amerikos Valstijų – neįtikėtina, bet jie patys mane susirado ir pateikė pasiūlymą! Todėl nedelsiant reikėjo priimti labai svarbų sprendimą – ar toliau dirbti mados namuose ir rašyti blog'ą naktimis ir pasitaikius laisvai akimirkai, ar mesti darbą ir mėgstamai veiklai atiduoti visą save. 

Pamenu, kad tai buvo labai sunkus sprendimas, nes artinosi Šv. Kalėdos ir Naujieji Metai, kaip ir visiems, reikėjo pajamų, gąsdino jų nepastovumas, tačiau pasitarę abu su vyru nusprendėme, kad rizikuoti dėl svajonių verta, kad jei nepabandysiu, taip niekuomet ir nesužinosiu, ką galiu pasiekti. Tiesą pasakius, tuo metu net nesvarčiau, ar blog‘as tikrai atneš didesnės finansinės naudos, man labiau rūpėjo pati idėja – nuoširdžiai ir iš visų jėgų siekti svajonės ir tapti pavyzdžiu kitiems. Norėjosi tiek sau, tiek kitiems įrodyti, kad kai labai nori ir darai tai iš visos širdies, viskas yra įmanoma ir pasiekiama, tereikia laiko ir kantrybės. Taigi, prieš pat šventes mečiau darbą mados namuose ir pradėjau naują gyvenimo etapą.

Tiek aš, tiek mano vyras esame gimę ir užaugę Lietuvoje, bet mūsų abiejų svajonės visuomet driekėsi kur kas toliau nei namų sienos :) Dar studijų metais mėgdavom nuvykti į Nidą, kur vakarais vaikščiodami prieplauka, svajingai žvelgdavom į tykiai besisupančias baltabures jachtas. Tuomet tai atrodė taip tolima, taip nepasiekiama, tačiau neprabėgus nė metams jau ir patys keliavom nuo kranto prie kranto.

Įamžintos kelionių akimirkos ir nuotykiai nuguldavo OCEAN'S DESIRE tinklaraščio puslapiuose, o tuomet sulaukdavom vis daugiau ir daugiau gražių komentarų ir laiškų iš įvairiausių pasulio vietų, kol vieną dieną sulaukėme pasiūlymo iš ispaniško mados prekinio ženklo „MaisonHotel“. Tiek mus, tiek šį mados ženklą siejo begalinė meilė vandenynui ir pakrantės gyvenimui, todėl jie pasiūlė mums nufotografuoti jų pirmąją drabužių kolekciją. Žinoma, buvo baisu ir neramu, juk nė karto nebuvome to darę, bet negalėjome praleisti tokios progos. Ir kas galėjo pagalvoti, kad ši atsitiktinė pažintis peraugs ne tik į bendradarbiavimą, bet ir į nuostabią bičiulystę. 

Ši pirmoji fotosesija buvo puikus išbandymas tiek man, tiek mano vyrui (kuris, beje, yra IT specialistas). Jos dėka supratome, kad tiesiog privalome dirbti kartu, nes suprantame vienas kitą be žodžių ir puikiai vienas kitą papildome. Kol vienas stovi už objektyvo, kitas ieško tinkamiausio kadro ar  vietos, padeda su apšvietimu. Tik dirbdami kartu galime įgyvendinti net ir pačias netikėčiausias idėjas.

Norime pristatyti Jums šią OCEAN'S DESIRE nuotraukų galeriją, kuri atspindi meilę ir ilgesį vandenynui bei svajingam pakrantės gyvenimui. Šios nuotraukos, tarsi gyvas įrodymas, kad viskas yra įmanoma ir pasiekiama, jei tik daroma iš širdies ir su didžiuliu užsidegimu. Tuomet visai nesvarbu, kaip neįtikėtinai skambėtų Jūsų svajonės ar kokią kritiką tektų atlaikyti, kur kas svarbiau tikėti patiems savimi ir niekuomet nepasiduoti ;)

Virtuali galerija >> http://www.trakubiblioteka.lt/lt/#!virtualgallery3/photo0 

s a l t y  w i s h e s,

Eglė Deveikis | OCEAN'S DESIRE 
http://oceansdesire.com/
Let me take you on a journey across the deep blue oceans and wavy seas...

P.S. Ko gero, svarbu paminėti, kad mano blog‘as užaugo – jis pavirto tikra interneto svetaine.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika