Marytės Šaučiulienės tapybos darbų paroda

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas bendruomenei nuo spalio 21 d. iki lapkričio 30 dienos pristato spalvingą Marytės Šaučiulienės tapybos darbų parodą „Gamtos motyvai“.

Į parodos atidarymą atvyko Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai. Su parodos atidarymu Marytę pasveikino ir pasidžiaugė jos darbais dailės studijos vadovė Edita Tamulytė bei Trakų neįgaliųjų užimtumo centro vadovas Juozas Norinkevičius. Daug šiltų žodžių ir kūrybinės sėkmės linkėjo draugai. Centro lankytoja Aleksandra teigė, kad ji ir kiti centro lankytojai dėkingi dailės studijos vadovei Editai, kuri ne vienam padėjo atsiskleisti, išreikšti save, suteikė kūrybos laisvę. „Kai kas nors nepavyksta, Edita visada prieina, pataria, palaiko, parodo kokią smulkmenėlę, kokį potėpį pridėti ir gaunasi nuostabus paveikslas“, – sako Aleksandra. O pasak Editos, galimybė eksponuoti savo darbus viešai negalią turintiems žmonėms labai svarbi, tai padeda labiau pasitikėti savimi. Ji sako, kad „pastaruoju metu daug kalbama apie meno terapiją kaip apie gydymą, bet manau, kad terapija – viskas, ką žmogui malonu daryti“. Eksponuojamų kūrinių autorė Marytė sako, kad ne visada iš karto gaunasi tai, ką nori matyti, bet ji nesikremta, „neišėjo šiandien, bandysiu rytoj“. Ji nenuleidžia rankų ir džiaugiasi kiekviena diena. Į viską žiūri optimistiškai, juk be optimizmo gyvenimas praranda spindesį.

Marytė Šaučiulienė gyvena Rūdiškėse, Trakų rajone. Parodos autorė piešti pradėjo dar mokykloje, vėliau teko dirbti kitus darbus ir nebeliko laiko dailei, bet nuo 2015 metų pradėjo lankyti dailės užsiėmimus Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, kurių metu vis gimsta nauji tapybos, piešimo darbai. Marytės darbuose apstu gamtos motyvų, jai patinka piešti gėles, augmeniją bei gyvūnus. Jos paveikslai alsuoja impresionistiniais potėpiais, spalvų ir atspalvių gausa sukuria įvairias nuotaikas. Ji rodo įvairių formatų darbus. Autorei patinka leisti laiką gamtoje, o jos sode auga įvairios žydinčios gėlės, tad motyvų kūrybai bei įkvėpimo toli ieškoti nereikia.

Marytės Šaučiulienės paveiksluose dažnai kartojasi varlių motyvai, nes jai patinka ne tik dailė – Marytė kolekcionuoja miniatiūrines varles bei sidabrinę juvelyriką.

Autorės paveikslai buvo eksponuoti įvairiose bendrose parodose Vilniuje ir Trakuose, o ši parodėlė – pirmoji personalinė, kurioje eksponuojama tik labai maža dalis Marytės kūrybos.

Kviečiame pasigrožėti!

Laima Franckevičienė

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja