„Kupolės dainos“: vakaronė, giedant tradicines lietuvių ir latvių vasarvidžio meto dainas

Birželio 22 d., 18 val. Trakų viešoji biblioteka kviečia į vakaronę „Kupolės dainos“.

Artėjant Joninėms, Rasoms, Kupolei, prisiminsime, kas ir kodėl dainuojama šios šventės metu. Mokysimės apeiginių javų lankymo, saulės lydėjimo, kupoliavimo ir vainikų plukdymo dainų. Aptarsime, kaip šiose dainose vaizduojama ugnis ir vanduo, dangaus skliautas, žemė ir augalija bei žmonės. Susipažinsime su ypač turtinga latvių Joninių dainų tradicija bei išmėginsime kaimynuose įprastą burdoninio dainavimo techniką. Tyrinėsime lietuvių ir latvių dainų mitologinius siužetus apie Saulę, Aušrinę, Mėnulį ir Perkūną.

Giedojimai skirti visiems: jau giedantiems, dar tik pradedantiems niūniuoti ir vis nesiryžtantiems to padaryti. Senosios dainos dainuojasi lengvai, gaivindamos dvasią, ramindamos protą ir atpalaiduodamos jausmus.

Renginį ves Trakų krašto giedotojas Audrius Kasperavičius.

Kviečiame dalyvauti!