Gintaro šalies paslapčių beieškant

Vieną saulėtą 2014 metų rudens dieną iš labai didelio noro turėti savo idėjoms savus namus gimė teatras.  Įkūrėjai – režisierė ir aktorė Agnė Sunklodaitė ir kompozitorius Deividas Gnedinas.

Aktorė, filologė, teatro režisierė Agnė Sunklodaitė yra sukūrusi vaidmenų teatre, kine ir televizijoje, nuo 2007 metų režisuoja spektaklius įvairiuose Lietuvos teatruose. Agnės Sunklodaitės spektakliai nuolat dalyvauja Lietuvos bei užsienio teatrų festivaliuose, gastroliuoja užsienyje. Kompozitorius Deividas Gnedinas, elektroninės muzikos pasaulyje geriau žinomas kaip Corbie, kuria bendrus projektus su įvairiais muzikos atlikėjais. Dviejų talentingų žmonių dėka įkurtas  „Labaiteatras“ per trumpą teatro istoriją jau yra pastatęs 5 spektaklius vaikams ir 3 – suaugusiems. Tai teatras, kuriantis šeimai ne tik teatro erdvėse, bet ir gatvėse, mokyklose, dvaruose ir bibliotekose... Spektaklius jau pamėgo ne tik Lietuvos teatro mylėtojai, bet ir žiūrovai Italijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Airijoje. 2015 metais buvo sumanytas edukacinis projektas „Žaidžiame teatrą – pažįstame pasaulį“, kurio metu aplankyti atokesni kaimai, miesteliai ir ten parodyti Agnės Sunklodaitės režisuoti spektakliai-žaidimai vaikams: „Aplink pasaulį“, „Gintaro šalies paslaptys“, „Interviu su šlykštukais“. Projektas yra remiamas Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.

Balandžio 7  dieną naujose Rūdiškių bibliotekos patalpose pradinių klasių mokiniai gavo neįkainojamą dovaną – kelionę su „Labaiteatru“. Jiems buvo parodytas spektaklis „Gintaro šalies paslaptys“. Pradžioje vaikai matė paprastą močiutės mezginių pintinę – su akiniais, mezginiu, keliom smulkmenom. Senove dvelkianti pintinė nė iš tolo nepranašavo, kad prisilietus kūrėjo rankoms, ji atgis, iš jos pasipils neišsemiamos liaudies išminties lobiai. Šis smagus muzikinis spektaklis-žaidimas – tai improvizuota kelionė po lietuvių liaudies pasakų ir padavimų, mįslių ir žaidimų pasaulį, kuris leido prisiliesti ir suprasti Gintaro šalies paslaptis. Muzika, fantazijos šėlsmas, žaidimai – gera nuotaika garantuota! Vaikai patys tapo personažais: Jūrate, Kastyčiu, kunigaikščiu Gediminu, žyniu Lizdeika.

Teisi buvo režisierė Agnė Sunklodaitė sakydama, kad „visi šie spektakliai gali tapti įdomesne pasaulio ar gamtos pažinimo, lietuvių literatūros, tautosakos ar geografijos pamoka. Spektaklių interaktyvumas suteikia galimybę vaikams patiems dalyvauti spektaklio veiksme, todėl edukacinę medžiagą jie pasisavina daug efektyviau“. Jau vakare sulaukėme dalyvių su prašymu rasti knygą apie Jūratę ir Kastytį, apie kunigaikščio Gedimino sapną bei dar ko nors įdomaus apie Gintaro šalį.

Tikime, kad renginyje kažkam buvo suteikta galimybė pažinti ir pamilti teatrą, kad kažkas išmoko nebijoti svajoti, kažkas tiesiog buvo laimingas. Su „Labaiteatru“ išsiskyrėme kaip seni geri draugai, pasižadėję, kad dar tikrai susitiksime.

Danguolė Paliulienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė