Gimtadienio proga – darbeliai Lietuvai

Šiais metais minime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Visa šalis aktyviai pasitiko Vasario 16-ąją: planavo ir įgyvendino įvairias idėjas, renginius, projektus. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kvietė piliečius kūrybingai ir prasmingai minėti jubiliejinę Valstybės atkūrimo dieną ir prisijungti prie akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“.

Vienas iš renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, įvyko ir Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filiale. Vaikai buvo pakviesti dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse „Trys lietuviškos spalvos“, kur susipažino su simegrafijos technika. Tai rankdarbių rūšies pavadinimas, kuris susideda iš dviejų žodžių „simetrija“ ir „grafika“, nusakančių rankdarbio techniką – simetriškas linijas. Išsiuvinėti paveikslai atrodo lengvučiai ir perregimi. Simegrafijos technika siuvinėjama ant spalvoto kartono. Siuvinėjimui naudojami įprastiniai siuvimo siūlai – medvilniniai, sumaišyti su sintetiniu siūlu. Kuo plonesni siūlai, tuo „lengvesnis“ atrodo ažūrinis rankdarbis.

Kūrybinių dirbtuvių paskirtis – atskleisti vaikų kūrybinius sugebėjimus, padėti jiems atrasti save. Dalyviai susipažino su metodine medžiaga apie simegrafijos techniką. Bibliotekininkė parodė vaikams kelis jos pavyzdžius, kurių pagalba vaikai kūrė savo darbelius. Darbams buvo parinkti Lietuvos vėliavos spalvų siūlai. Darbeliai margėjo geltonai, žaliai ir raudonai. Taip gimė darbelių paroda „Aš tikrai myliu Lietuvą“, skirta Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti.

Bibliotekininkė kvietė vaikus paraginti savo tėvus ir dar spėti prisijungti prie LRT iniciatyvos „Keliu vėliavą“ ir kartu su visa Lietuva švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė