„Europa – tai MES“

Rugsėjo 26 d. visoje Europoje minima Europos kalbų diena. Kalbų mokėjimas vienija žmones, leidžia bendrauti tarpusavyje, mokytis bei pažinti tų šalių kultūras, skatina įsidarbinimo bei verslo galimybes. Kalbos atveria duris, leidžia kitaip pažvelgti į pasaulį, juk mokėti užsienio kalbą ir susišnekėti kitoje šalyje yra smagu ir naudinga.

Europos kalbų diena pirmą kartą paminėta 2001 m., tie metai buvo paskelbti Europos kalbų metais. Nuo tada ši diena minima kasmet, kad žmonės domėtųsi kitomis šalimis, jų kalba, kultūra, o amžius nėra rodiklis.

Rugsėjo 15 d. Senųjų Trakų bibliotekoje paminėjome Europos kalbų dieną. Su vaikais sužinojome įdomių faktų apie valstybes, kad Europoje yra paskelbtos 24 oficialios kalbos, o visame pasaulyje žmonės bendrauja virš 7 000 kalbų. Įdėmiai ištyrinėjome Europos žemėlapį ir sužinojome naujų šalių bei miestų, vaikai papasakojo, kur keliavo ir lankėsi. Renginio pabaigoje vaikai sprendė viktoriną.

Popietės metu dalyviai įgijo naujų žinių bei smagiai praleido laiką.

Agnieška Uscilienė

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė