Eugenijus Zareckis trakiečiams pristato nuotraukų parodą

Trakų viešoji biblioteka ne pirmus metus džiugina lankytojus savo miesto bei krašto žmonių kūrybos darbais. Tai literatūriniai ieškojimai, knygų pristatymai, jaunųjų talentų tapybos ir keramikos darbai, fotografija. Tad nenuostabu, kad nuo lapkričio 1 d. Trakų viešojoje bibliotekoje startuoja dar viena paroda – tai trakiečio Eugenijaus Zareckio (Jevgenij Zareckij) foto darbų paroda „Žvilgsnis pro langą“.

Zareckis gimė 1943 m. Postavų m., Baltarusijoje. Miestas žymus tuo, kad XVIII a. jį valdė žymūs Didžiosios Lietuvos kunigaikštystės veikėjai Antanas ir  Konstantinas Tyzenhauzai. Mieste veikė teatras, baleto trupė, šalia dvaro įsteigtas ornitologijos muziejus, kurį lankydavo Vilniaus universiteto studentai.

Vėliau Rygoje Eugenijus įgijo statybininko profesiją, o Trakuose sutiko savo būsimą žmoną, sukūrė šeimą ir nuo 1970 m. čia apsigyveno. Jam vadovaujant pastatyta Trakų „Dinamo“ irklavimo bazė, jam dalyvaujant buvo statomi Trakų kultūros rūmai bei daugelis gyvenamųjų namų Trakuose.

Zareckis daug keliavo, aplankė Tolimuosius Rytus, Vietnamą, matė Niagaros krioklį ir Baltuosius Rūmus, apkeliavo Europą nuo Pirėnų iki Skandinavijos. Po keturiasdešimties darbo metų išėjo į užtarnautą poilsį. Tačiau namuose sėdėti nemėgsta. Domisi daržininkyste, pomidorų auginimu. Dažnai lankosi Vilniuje įvairiose parodose ir, žinoma, fotografuoja.

Parodoje „Žvilgsnis pro langą“ eksponuojamos nuotraukos darytos įvairiu metų ir paros laiku pro savo buto langą. Paroda tarsi susideda iš trijų ciklų. Viename užfiksuotas nepaprasto grožio saulėlydis virš ežero, kuris pereina į ciklą su oro balionais, o trečiajame užfiksuoti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos vaizdai.

Kviečiame apsilankyti E. Zareckio parodoje Trakų viešojoje bibliotekoje, kuri veiks iki gruodžio 5 d.