Dusmenų biblioteka palydi Bibliotekų metus

„Dievas davė laimės gimti nepakartojamo grožio krašte – Dzūkijoje. Žavi Dzūkija, tikras jos perlas ežerais apsuptas Dusmenų miestelis, o rūkstantys vienkiemių kaminai tartum burlaiviai tarp mėlynų ežerų, ošiančių miškų.“ – taip apie Dusmenis rašė istorinių romanų rašytojas Jonas Užurka. Dusmenų kraštas – tai pats atokiausias Trakų rajono kampelis. 2015 m. liepą čia buvo atidarytas renovuotas kultūros centras, į kurio patalpas persikėlė ir Dusmenų biblioteka. Jauki, šviesi, nors ir nedidelė, biblioteka traukia lankytojus, norinčius skaityti, bendrauti, aktyviai leisti laisvalaikį, dalintis įspūdžiais. Dusmenų bibliotekoje skaitytojams siūlome naujausią spaudą ir populiariausią literatūrą, čia veikia internetas, teikiamos kopijavimo, spausdinimo paslaugos, organizuojami įvairūs renginiai.

Besibaigiantys metai buvo itin reikšmingi visoms Lietuvos bibliotekoms – Lietuvos Respublikos Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais. Šių metų šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Juo siekiama sutelkti dėmesį į bibliotekas ir pabrėžti jų svarbą šalies gyvenime, paskatinti bendruomenes pozityviai veiklai, stiprinti bibliotekų įvaizdį. Dusmenų biblioteka kartu su kitomis šalies bibliotekomis šiuos metus minėjo organizuodama įvairius renginius ir parodas.

Vienas iš labiausiai įsiminusių ir daug susidomėjimo sulaukusių renginių buvo popietė „Gyvenimas – kaip graži kelionė“ su žinoma aktore, skaitove ir renginių režisiere, UNICEF Geros valios ambasadore Virginija Kochanskyte. Aktorė dusmeniškiams pristatė literatūrinę kompoziciją, kurioje romantiškos ir ironiškos, šmaikščios ir lyriškos aktorės interpretacijos gyvenimo kelionės tema persipynė su lietuvių ir pasaulio rašytojų tekstais. Daug lankytojų pritraukė ir edukacinis užsiėmimas „Akmens užkalbėjimas“, kuris buvo skirtas Bibliotekų ir Bendruomenių metams paminėti. Šiuo renginiu buvo siekiama sutelkti bendruomenę, skatinti gyventojų domėjimąsi krašto istorija ir tradicijomis, puoselėti gamtą, gražinti mus supančią aplinką, plėtoti kultūrinį gyvenimą. Renginį vedė edukatorė Rasa Pavilionienė, kuri dalyvius supažindino su baltiškais simboliais ir jų reikšmėmis. Dalyviams buvo sudarytos galimybės ant pasirinkto akmens, naudojant baltiškus simbolius, išreikšti savo siekiamybes ir troškimus.

Vasarą biblioteka pasitiko akcija „VASARA SU KNYGA“. Dusmenų bibliotekos skaitytojai surengė poezijos popietę „Eilėraščio skambesys“, kurios metu vaikai iš pasirinktos eilėraščių knygos skaitė patinkančius eilėraščius. Nemokantiems skaityti padėjo mamos, močiutės, vyresnieji broliai ir seserys. Na, o žiemą dalyvaujame knygų bičiulius visoje šalyje vienijančioje akcijoje „Knygų Kalėdos“. Šiuo metu taip pat gausu teminių renginių, kurie tęsis iki pat sausio 6 dienos. Visą informaciją apie bibliotekoje vykstančius renginius galite rasti neseniai atnaujintoje mūsų  interneto svetainėje www.trakubiblioteka.lt.

Bibliotekoje organizuojami ne tik įvairūs renginiai ar popietės, bet ir parodos. Daug šiltų atsiliepimų sulaukė karpinių meistrės Ryšardos Kazubovskajos karpinių paroda. Neseniai savo nuotraukų parodą „Dovanoju Jums tylą“ pristatė Vytautas Žemaitis, o šiuo metu Dusmenų bibliotekoje eksponuojama advento vainikų paroda „Kalėdų belaukiant“. Kviečiame apsilankyti.

Akivaizdu, kad biblioteka ne tik knygos ir laikraščiai, ne tik internetas, bet ir puikus būdas praleisti laiką, pabendrauti, įgyti naujos patirties. Tai lyg švyturys, rodantis kelią ir kviečiantis užeiti, ypač svarbus kaimo žmogaus gyvenime. Tai vienas iš pagrindinių kultūros židinių, suteikiantis galimybę praplėsti savo akiratį. Visiems linkime jaukių švenčių ir laukiame naujose bibliotekos veiklose.

Vida Kunčiūnienė,

Trakų viešosios bibliotekos