„Titnaginiai kirvukai“ laimėjo paskutinį „Auksinio proto“ žaidimą XII sezone

„Titnaginiai kirvukai“ laimėjo paskutinį „Auksinio proto“ žaidimą XII sezone

XII-ajame „Auksinio proto“ sezone sužaista trylika žaidimų. Tryliktą žaidimą Trakų viešojoje bibliotekoje laimėjo „Titnaginiai kirvukai“, surinkę 72 taškus ir atsakę į 4 turo bonus klausimą, antrą vietą užėmė „Protorius“, surinkę 66 taškus, trečią vietą – „Išmanieji protai“, surinkę 62 taškus, ketvirtąją – „Pozityvūs Trakai“, surinkę 34 taškus.

Šiame žaidime komandoms teko įveikti muzikinius klausimus ir atrasti įvairias sąsajas, susipažinti su JAV teisės linksmomis ir net komiškomis istorijomis bei pakeliauti po Lietuvą atsakinėjant į klausimus apie Nerį. Dalyviai tryško entuziazmu teisingai atsakę, juokėsi iš „šūvių pro šalį“ ir džiaugėsi finaliniu žaidimu!

Visus žaidimo rezultatus rasite čia: https://www.auksinisprotas.lt/gyvu-zaidimu-rezultatai/

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: „Rehtom Inc.“ kompanija 2014 metais išplatino darbo pasiūlymą, kuriame siūlė užimti vykdomojo direktoriaus pareigas – paskelbtos darbo sąlygos atrodė nežmoniškos (jokių atostogų, darbo valandos užima mažiausiai 135 valandas per savaitę ir pan.), negana to, darbas buvo netgi neapmokamas. Tačiau kompanija tvirtino, kad tokias pareigas užimančių asmenų – daugybė. Sužinoję, kas iš tiesų yra šias pareigas užimantys asmenys, aplikantai mažų mažiausiai nusišypsodavo. Kokios tai pareigos?

ATSAKYMAS: MAMA / MOTINA. Klausime kalbama apie tai, koks iš tiesų varginantis ir atsidavimo reikalaujantis yra buvimas mama. Išgirdę apie tokias darbo sąlygas, aplikantai pasibaisėdavo, tačiau jiems pasakius, jog tai visuomet daro mamos, pasirodydavo mažų mažiausiai šypsena ar pasigirsdavo juokas, mat interviu buvo atliekamas internetine forma.

Šaltinis: https://edition.cnn.com/2014/04/16/us/mothers-day-viral-video/index.html

KLAUSIMAS: „Kiekvienąkart, kai pats pildau įvairius dokumentus, sulaukiu priekaištų, kad turiu įrašyti savo tikrąjį vardą...“ – 2004 metais sakė vyriškis, pareikalavęs iš krūvos lietuviškų įmonių kompensacijų. Įvardinkite šį vyrą.

ATSAKYMAS: JONAS JONAITIS. Piliečiui Jonui Jonaičiui pabodus girdėti priekaištus įvairiose įstaigose, jog reikia į blanką įrašyti savo vardą ir pavardę, o ne nurašyti nuo pavyzdinio blanko, šis 2004 metais kreipėsi į skolų išieškojimo įmonę, kad ši padėtų kovoje dėl neteisėto jo vardo naudojimo. Jau netrukus nemaža dalis įmonių blankuose pakeitė „Jonas Jonaitis“ vardą į „Vardenis Pavardenis“.

Šaltinis: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/jona-jonaiti-blankuose-pakeite-vardenis-pavardenis.d?id=6710408

KLAUSIMAS: 2005 metais JAV vykusio teismo posėdžio metu NUTIKO TAI, po ko įsiutęs teisėjas Robertas Restaino pareiškė, kad visi iki vieno esantys salėje keliaus į kalėjimą, jeigu kaltininkas neprisipažins. Niekas nenorėjo prisipažinti ir teisėjas įsakė pareigūnams visus 46 posėdžio dalyvius nuvežti į įkalinimo kameras. O štai etiketo ir protokolo žinovas Arminas Lydeka teigia, kad įspėjimai dėl to, kad NENUTIKTŲ TAI taip pat nėra mandagūs ir rodo nepasitikėjimą. Kas gi nutiko teismo posėdžio metu?

ATSAKYMAS: SUSKAMBO MOBILUSIS TELEFONAS. 2005 metais JAV teisėjas Robertas Restaino teisme nagrinėjo smurto šeimoje bylą, kai staiga per posėdį suskambo mobilusis telefonas. Teismo rūmuose iškabinti įspėjimai, kad vykstant posėdžiams mobilieji telefonai privalo būti išjungti. Teisėjas pareiškė, kad visi iki vieno, esantys šioje salėje, keliaus į kalėjimą, jeigu kaltininkas neprisipažins. Po tokių teisėjo grasinimų niekas nenorėjo prisipažinti, o R. Restaino nenurimo ir policijos pareigūnams įsakė visus posėdžio dalyvius nuvežti į įkalinimo kameras, kur jie bus apieškoti. Paprašytas pasiaiškinti dėl tokio akibrokšto, R. Restaino tiesiog nurodė, kad visa istorija įvyko dėl asmeniniame gyvenime patiriamo streso. Savaime suprantama, po tokio elgesio teisėjas buvo nušalintas nuo pareigų. Antra klausimo dalis yra apie tai, kad nors dauguma džiaugiasi, kad įspėjimais išjungti telefono garsą pavyksta perauklėti užuomaršas, tačiau protokolo žinovas Arminas Lydeka teigia, kad tokie įspėjimai nėra mandagūs. Esą tie, kurie publiką įspėja išsijungti mobiliuosius telefonus, tarsi parodo savo nepasitikėjimą ja.

Šaltinis: https://www.cbsnews.com/news/cell-phone-fit-costs-judge-his-job/

Šaltinis: https://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/mobiliojo-telefono-garsas-ir-misiose-ir-teatre.d?id=14105219

KLAUSIMAS: Neries vardas nuo seno neretai siejamas su vėlėmis. Profesorius Vladimiras Toporovas tarpininku tarp vėlių pasaulio ir Dievo laikė JĮ, galintį panirti ir iškilti, vandeniu eiti ir pas Dievą, ir į aną pasaulį – požemius, gelmes. Koks gyvūnas yra JIS?

ATSAKYMAS: BEBRAS. Senasis lietuviškasis bebro vardas – neris (riestinis kirtis ant „e“). Tai, kad kalbama apie bebrą, galima suprasti iš aprašymo: gali panirti ir iškilti, gyvena po vandeniu ir ant vandens.

Šaltinis: http://www.ethnicart.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=270&Itemid=402&lang=lt

Dėkojame dalyviams už puikų vakarą!

 

Akvilė Narbutienė

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė

Trakai – Lietuvos kultūros sostinė 2020
QR kodas
Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Trakų informacinis centras
Rock and roll bibliotekininkas
Eklasika
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai