Žymūs žmonės seka pasakas vaikams

Trakai, tęsdami tradiciją, jau šeštąjį kartą tapo Kalėdų Senelių sostine. Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius, prisidėdamas prie Kalėdinių renginių ciklo, organizuoja šeštadieninius skaitymus – „Žymūs žmonės seka pasakas vaikams“. Trakų viešosios bibliotekos skaitykloje įkurtoje pasakų zonoje lankytojų laukia pasakos, tikra knygų eglė, įdomūs svečiai, pasirodymai, ženkliukų dirbtuvės ir daug kitos veiklos.

Šį savaitgalį vaikai ne tik klausėsi pasakų, bet ir patys jas skaitė bei vaidino. Pasakas sekė laidų vedėja, folkloro dainininkė Loreta Sungailienė, kurios užburiantis skaitymas persipynė su daina ir kalėdiniais burtais. Į renginį iš vaikų literatūros skyriaus atskubėjo „Kūrybiškumo saviraiškos studijos“ nariai su muzikiniu vaidinimu „Linksmasis traukinukas“, atvyko ir kinologė Sigrida Rupšytė-Paleičikė su auksaspalve retrivere Goja. Atvykusi į biblioteką Goja jautėsi, kaip šeimininkė – ši aplinka jai jau pažįstama iš projekto „Skaitymas su šunimi“. Smagiai vizgindama uodegą ji įsitaisė ant kilimo ir klausėsi vaikų skaitomų pasakų, o už gerą skaitymą, padedama vedlės Sigridos, Goja vaikams demonstravo išmoktus triukus. Pertraukėlių metu  vaikai mielai bendravo, piešė, žaidė stalo žaidimus, o Knygolina padėjo pasidaryti po ženkliuką stebuklingu aparatu. Vaikų šurmulys ir jauki aplinka traukė ir tėvelius, ir Trakų rajono savivaldybės darbuotojus, ir net Kalėda su Nykštuku trumpam užsuko pasiklausyti pasakų.

Sausio 7 dieną mūsų laukia jau paskutinioji pasakų ciklo dalis su aktore Agne Sunklodaite. Tad dar nesakome sudie. Sakome iki pasimatymo sausio 7 d. toje pačioje vietoje ir tuo pačiu laiku – nuo 13 iki 15 val. Trakų viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 69, Trakai.

Dalia Bagdžiuvienė,

Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrius