Adventas – tai paskutinis krikščionių liturginių metų laikotarpis, kurio pradžia – artimiausias sekmadienis po šv. Andriejaus. Su adventu prasideda pasninkas, kai atsisakoma mėsiškų ir pieniškų valgių, siekiama dvasinio tikinčiųjų susilaikymo nuo pasilinksminimų ir pramogų. Tai – žmonių fizinio ir dvasinio apsivalymo bei stebuklingos ramybės metas.
Tamsiausiu metų laikotarpiu, kai trūksta šviesos ir šilumos, norisi susikurti jaukesnę šventinę atmosferą savo namuose. Viena iš pirmųjų prieškalėdinių puošmenų yra advento vainikas, žymintis keturis sekmadienius iki Kalėdų. Advento vainikas turi atspindėti ramybę ir susikaupimą, todėl jo pynimui rekomenduojama naudoti natūralias gamtines medžiagas, žemiškas spalvas. Vainiko dekoravimui ruduo siūlo mums puikių idėjų – kankorėžiai, kaštonai, medžių šakelės, riešutai, samanos, džiovintos gėlės.
Prisirinkę įvairių rudens gėrybių, pakvietėme savo bibliotekos skaitytojus pasimėgauti kūrybiniu procesu ir savo namuose susikurti jaukią švenčių laukimo nuotaiką. Prisimindami senovinius advento papročius, burtus, klausydami advento dainų linksmai pynėme ir dekoravome advento vainiką. Dėkojame buvusiai kolegei Nijolei Vėlyvienei už įsitraukimą, patarimus ir idėjas.
Daug džiaugsmo dovanojantis gamybos procesas ir tvarus medžiagų naudojimas kūryboje, kai gali pasidžiaugti savo kiemo, sodo augalais advento puokštėje, sukuria tą ypatingą Kalėdų laukimo nuotaiką.
Nijolė Zaveckienė,
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė
Komentarai