Vaikų nuomonės išsiskyrė

Metų knygos rinkimai Trakų viešosios bibliotekos Paluknio filiale tapo tradiciniu renginiu, kurio metu biblioteka gauna puikią progą pasidžiaugti naujomis knygomis, o mokiniai turi galimybę susipažinti su naujausiomis, vaikams skirtomis lietuvių autorių knygelėmis.

Jau praeitų metų gruodžio pabaigoje bibliotekoje buvo pakabintas informacinis plakatas ir šalia jo sudėtos knygos, pretenduojančios į „Metų knygos“ titulą įvairaus amžiaus grupėse ir žanruose, kuriomis domėjosi ne tik suaugusieji, bet ir jaunieji knygų mylėtojai.

Š. m. sausio 5 d. 6–7 klasių mokiniai buvo pakviesti į biblioteką išsamiau susipažinti su geriausiomis 2018 metų paauglių knygomis. Kompiuterio ekrane bibliotekininkė demonstravo rašytojų nuotraukas ir apibūdino kiekvienos knygos ypatumus, trumpai pristatė turinį. Kadangi knygelių turime tik po vieną, tai vaikai pasiskirstė, kas kurią knygą ims ir kam perduos perskaitęs, kad visi norintys galėtų knygą perskaityti ir išreikšti savo nuomonę sekančio susitikimo metu.

Sausio 25 d. į bibliotekos renginį atėjo 6 klasės moksleiviai kartu su lietuvių kalbos mokytoja L. Maksimec.

Renginio metu jie pristatė perskaitytų knygų turinius, skaitė labiausiai įsimintinas knygų ištraukas, pasakojo, kokią emociją patyrė skaitydami vieną ar kitą knygelę, kuri knyga labiausiai patiko, kokią knygą tikrai rekomenduotų draugams.

Baigiantis renginiui, bibliotekininkė susirinkusiems parodė, kokiu būdu reikia balsuoti. Moksleiviai prisijungė prie kompiuterių ir savo išmaniųjų įrenginių ir balsavo už jiems labiausiai patikusią knygą, nors iš diskusijos buvo aišku, kad vaikų nuomonės apie šiais metais renkamas knygas labai skiriasi.

Dalyvaujant šiame projekte mokiniai skatinami skaityti, mokomi diskutuoti, išsakyti savo mintis.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos