Tautinės juostelės vaikų rankomis

Ruošiantis pasitikti Valstybės atkūrimo dieną, Rykantų bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Piname tautinę juostą“. Dalyvių laukė prezentacija „Lietuvių tautinės juostos“.

Lietuvių tautinės juostos, kaip ir pasakos, dainos, šokiai, turi senas tradicijas. Šios tradicijos tvirčiausiomis gijomis susieja visas kartas. Pažinti jas ir branginti – mūsų pareiga. Todėl popietės metu vaikai susipažino su juostų rūšimis pagal audimo techniką: pintomis juostomis, vytinėmis, austinėmis ir kt. Aptarti buvo juostų raštai, ornamentų simboliai ir kompozicijos. Išsiaiškinta kokie spalvingi derinai būdingi Lietuvos etnografiniams regionams. Vaikai sužinojo, ką simbolizuoja raudona, geltona ir žalia spalvos. Būtent iš šių
spalvų dalyviai bandė nusipinti po trispalvę juostelę. Darbas reikalavo daug kantrybės, kruopštumo ir laiko. Ne viskas taip gerai ir lengvai sekėsi, kaip iš pradžių atrodė. Darbelius reikėjo ir taisyti, ir iš naujo pradėti. Vaikai labai stengėsi perprasti techniką bei gerai pabaigti pradėtą darbą.

Rankdarbius galima pamatyti bibliotekoje, kur jie eksponuojami parodoje „Lietuvai“.

Barbara Jocienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rykantų filialo vyr. bibliotekininkė