Tarptautinė interneto savaitė 2017

2017 m. kovo 27 – balandžio 2 dienomis 28 Europos šalyse vyksta tradicinė „Interneto savaitė 2017“ („Get Online Week 2017“), kurią, kaip ir kiekvienais metais, Lietuvoje koordinuoja asociacija „Langas į ateitį“.

Interneto savaitė yra kasmetis renginys, skatinantis naudotis technologijomis bei internetu, įgyti geresnių įgūdžių ir labiau pasinaudoti interneto teikiamomis galimybėmis. Šią akciją remia verslas, nevyriausybinės organizacijos ir valdžios institucijos, o ją kasmet kovą rengia garsi skaitmeninių įgūdžių asociacija „Telecentre Europe“, atstovaujanti partnerius 32 Europos šalyse. 2017 m. „Interneto savaitė“ ragina europiečius mokytis, dalyvauti, dalytis ir kurti tūkstančiuose renginių ir veiklų, skirtų skaitmeninių pokyčių aspektams. Ne technologijos, o žmonės ir jų įgūdžiai yra pačios svarbiausios skaitmeninių pokyčių dėlionės dalys. Skaitmeninė atskirtis skatina nerimo, nesaugumo ir nepasitikėjimo ateitimi jausmą. Vietoj priešinimosi skaitmeniniams pokyčiams, gyventojai ir organizacijos turėtų neatidėliodami ir iš anksto įgyti reikalingų įgūdžių, juos nuolat tobulinti ir ugdyti. Plačiau >>> http://epilietis.eu/index.php/naujausi-ivykiai/renginiai-visi/interneto-savaite-2017

Kviečiame tapti šios europinės iniciatyvos dalyviais ir atvykti į „Interneto savaitės“ renginius Trakų viešojoje bibliotekoje:

Vaikų literatūros skyriuje (Birutės g. 44, Trakai) kovo 28 d. 13.30 val. vyks kompiuterinio raštingumo mokymai 1–5 kl. mokiniams – „Mokomės ne tik žaisti, bet ir dirbti kompiuteriu“. Mokymų tema – „Microsoft Word“ programa: teksto rinkimas, apipavidalinimas, panaudojant interneto prieigas. Geriausiai atlikę užduotis bus apdovanoti prizais.

Lentvario miesto bibliotekoje kovo 30 d. 15 val. vyks renginys vaikams ,,Saugok savo tapatybę!“, kurio tikslas – paskatinti vaikus atsargiai elgtis internete, supažindinti su pagarbaus elgesio taisyklėmis, kovoti su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu. Vaikai laikys interaktyvų testą „Draugiškas internetas“.

Aukštadvario biblioteka moksleivius kviečia į kūrybinį užsiėmimą – kovo 31 d. 15 val. kursime plakatą apie saugumą socialiniuose tinkluose.

Paluknio bibliotekoje kovo 28 d. 10.30 val. vyks renginys vaikams „Aš elgiuosi saugiai“, kurio metu vaikai galės įgyti saugaus elgesio internete įgūdžių.