Šviesa manyje, tavyje, mumyse – susitikimas su rašytoja Akvile Budreckyte

Baltai šaltą, vėjuotai žvarbią gruodžio 13 dieną susitikome su rašytoja Akvile Budreckyte ir antrokais (mokytoja D. Petkelienė). Susitikimą pradėjome nuo žiemiškų vaikystės prisiminimų, o prie jų išties derėjo ir populiarumo nestokojantis Juliaus Janonio eilėraštis „Žiemą“.

Na, o rašytoja Akvilė Budreckytė pas mus atvyko su savo sukurta pasaka „Šviesa manyje“, pasaulį išvydusią šiais metais.

Akvilė Budreckytė trakietė, bendruomeninio darželio ir mokyklos „Mokymosi Namai Patirčių slėnis“ įkūrėja, Lietuvos profesinių santykių konsultantų asociacijos narė, supervizorė ir dar rašytoja, šiais metais parašiusi ir išleidusi pirmąją knygelę  „Šviesa manyje“. Pasaka išėjo lietuvių kalba, o metams baigiantis buvo išversta į anglų kalbą.

Susitikome ramybės laikotarpiu – advento metu. Krikščioniškos tradicijos sako, kad šiuo metu nedera linksmintis, patartina daugiau laiko skirti ramiam ir jaukiam bendravimui. Kaip pagal užsakymą, visa tai ir gavome: pasaka „Šviesa manyje“ atrodo šiam laikotarpiui ir parašyta. Pagrindinė pasakos herojė – Saulė, kuri kas kartą užsimerkusi patenka vis į kitą erdvę. Kartu su raudonplauke mergaite pabuvojome prie jūros, vidury šimtametės girios, ant aukšto kalno, prie laužo. Vietos keitėsi, o ji darėsi vis turtingesnė, šviesa jos viduje darėsi vis ryškesnė ir skaistesnė.

Išklausę istoriją, vaikai savo įspūdžius perteikė piešiniuose. Užduotis nei labai sudėtinga, nei labai paprasta: pavaizduoti šviesą, kuri sklinda iš savęs. Buvo apie ką pagalvoti! Vėliau patys drąsiausieji išdrįso net ir papasakoti, ką nupiešė.

Susitikimas su rašytoja pralėkė kaip viena akimirka. Skaitymas, piešimas, meditacija, pasakojimas, dovanos – tiek veiklų sunkiai tilpo į vieną valandą.

Dėkojame atvykusiems ir nepabūgusiems vėjo, sniego ir pusnų! Bibliotekoje buvo džiaugsminga, jauku ir ramu.

Danguolė Paliulienė,

Trakų  viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė