Šventininkų biblioteka švenčia 70 metų jubiliejų

Saulėtą kovo 31-osios popietę į Šventininkų biblioteką rinkosi bendruomenė, skaitytojai ir ištikimi bičiuliai paminėti ypatingos progos – 70-ojo bibliotekos jubiliejaus. Atvykusius svečius prie įėjimo pasitiko renginio iniciatorė, bibliotekininkė Kristina Razvadauskienė, kuri visiems linkėjo gražios šventės.

Renginio pradžioje bibliotekininkė Kristina, kuri čia dirba nuo 2005-ųjų, pristatė šios bibliotekos istoriją, jos veiklą. Bibliotekų gyvenime, kaip ir žmogaus, būna mažų ir didelių įvykių. Vienus prisimename, ruošiamės jiems, kitus pamirštame kasdienių reikalų tuštybėje. Šiandien Šventininkų bibliotekai ypatinga proga – biblioteka perkopė į naują jubiliejų – jai 70! Tai solidus amžius, kai galima susumuoti tam tikrus rezultatus.

Šventininkų biblioteka buvo įkurta 1952 m. kovo 31 d. Bėgant metams bibliotekos darbuotojai  užaugino ne vieną jaunųjų skaitytojų kartą, o pati biblioteka ne tik pasipildė naujomis knygomis ir pritraukė skaitytojų, bet ir gerokai praplėtė savo teikiamų paslaugų spektrą. Jos veikla, be skaitymo skatinimo, apima kraštotyrinę, kultūrinę ir švietėjišką veiklą, lankytojų kompiuterinius mokymus ir kitas svarbias funkcijas. Ir šiandien ji žengia koja kojon su laiku ir išlieka mėgstama bendruomenės laisvalaikio bei bendravimo vieta. Taigi, kokia biblioteka yra šiandien? Kuo ji gyvena? Į šventinę popietę susirinkusiems svečiams buvo pademonstruotas iš nuotraukų apie bibliotekos gyvenimą skirtingais laikotarpiais sukurtas pristatymas ir trumpas filmukas (operatorius Raimondas Razvadauskas). Bibliotekininkė papasakojo apie savo kasdienius darbus ir įdomias iniciatyvas, kurių imasi siekdama kuo geriau atliepti savo skaitytojų poreikius. Šiandien biblioteka atvira visiems – padeda žmonėms lavintis, tobulėti, mokytis ir leisti laisvalaikį, ypač kaimo vietovėse, kur bibliotekos dažniausiai yra vienintelės kultūros įstaigos.

Sveikindama vakaro šeimininkę ir bibliotekos skaitytojus jubiliejaus proga Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič džiaugėsi išgražėjusia jaukia aktų sale, kurioje vyko renginys, ir turėjo vilčių, kad ir bibliotekos erdvės sulauks tinkamo dėmesio ir bus remontuojamos, mat planuose jau yra pastato rekonstrukcija ir bus rengiamas pastato rekonstrukcijos projektas, kurį reikės sėkmingai įgyvendinti. Tikimės, kad tai įvyks artimiausiu metu. Viešnia linkėjo bibliotekai sėkmingos veiklos ir žadėjo bendromis pastangomis siekti, kad Šventininkų filialas ir toliau išliktų kultūros židiniu savo apylinkėje.

Šventininkų biblioteka glaudžiai bendradarbiauja su Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos Mažųjų Lygainių struktūriniu padaliniu, tad į renginį atvyko ir Šventininkų gyventojas, šio padalinio vyresnysis bibliotekininkas Edvard Mackevič, kuris trumpai papasakojo, kaip bėgant metams keitėsi biblioteka. Jis pabrėžė, kad bibliotekininkų darbas šiandien apima ne tik knygų skolinimą ir knygų fondo priežiūrą – bibliotekininkai rašo projektus, skatinančius įvairinti gyventojų kasdienybę, kultūrinį gyvenimą. Bibliotekose stengiamasi didelį dėmesį skirti gyventojų poreikių tenkinimui. Kolega padėkojo už nuoširdų ir prasmingą bendradarbiavimą ir palinkėjo džiaugsmo ir pasitenkinimo atliktu darbu, vartotojų gerumo bei nepaliaujamo entuziazmo, kad  biblioteka visą laiką būtų vieta, kur išmintingai ir įdomiai leidžiamas laikas, į kurią ateiname su malonumu.

Sveikinimo žodį tarė ir buvusių bibliotekos darbuotojų Danutės Stankevič ir Jadvygos Diugevičienės dukros – Nijolė Sosnovska ir Gražina Kračienė. Kalbose buvo daug šiltų ir tikrų žodžių apie bibliotekininko profesiją – žodžių, kuriuos galime išgirsti tik per šventes.

Po palinkėjimų ir sveikinimų buvo klausomasi gražaus svečių atliekamo koncerto. Susirinkusius savo dainomis džiugino Trakų rajono Andžejaus Stelmachovskio Senųjų Trakų pagrindinės mokyklos  6 klasės mokinė  Danielė Monkevič. Muzikinę programą dovanojo Anastasija Žuromskaitė, asociacijos „Geležinis roko kūmštis“ įkūrėja, kuri atliko kūrinius lietuvių ir anglų kalbomis. Pasveikinti gražaus jubiliejaus proga į šventę atvyko Trakų rajono Longino Komolovskio gimnazijos mokytoja Gražina Paulauskienė su sūnumi Rafalu, kuris padėklamavo eilėraštį, skirtą bibliotekai.

Visi didžiavomės būdami šios įsimintinos šventės dalimi, džiaugėmės šventine nuotaika ir buvimu drauge, o prie jubiliejinio torto atgimė prisiminimai, kai kalbėjosi kelerius metus nesimatę žmonės.

Dėkoju visiems atvykusiems, kartu buvusiems šioje džiaugsmingoje dienoje ir tarusiems prasmingus sveikinimo žodžius. Biblioteka visada maloniai kviečia pas save!

Kristina Razvadauskienė,

Trakų viešosios bibliotekos Šventininkų filialo vyr. bibliotekininkė

(Raimondo Razvadausko nuotr.)