Su meile – Žemei

Žemės diena minima kovo 20 dieną, kai sulaukus pavasario lygiadienio, dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Šiais metais visuomeninė organizacija „Gyvoji planeta“ kartu su kitomis šalimis pasiūlė švęsti Žemės gimtadienį visą mėnesį – nuo 2019 m. kovo 20 d. iki balandžio 22 d., dalyvaujant projekte „Mūsų namai – dorybių Žemė“.

Visuomeninė organizacija „Gyvoji planeta“ siekia suburti geranoriškus planetos žmones, kuriems rūpi įtvirtinti Žemėje taiką, perėjimą prie sveiko, doro, ekologiško, tausojančio Žemę bei jos resursus gyvenimo būdo. Jos komanda svajoja, kad ateis tas laikas, kai kiekviena mūsų diena taps dovana Žemei. Svajonės įgyvendinimui reikia tiek nedaug – kurti gėrį ir meilę kartu.

Kovo 27 d. Kūrybiškumo saviraiškos būrelio dalyviai prisijungė prie kilnios svajonės įgyvendinimo – kurti gėrio ir meilės planetą kartu su kitomis šalimis. Prisijungę prie kūrybinio projekto „Mūsų namai – dorybių žemė“ edukacinėje veikloje „Žemė – meilės planeta“, dovanojo savo širdies dalelę mūsų mylimai Žemei, kurdami meilės medį.

Begaminant magišką pirštukų medį, aptarėme svarbius dalykus ir sužinojome daug naujo, pvz., kad Žemė skrieja aplink Saulę jau keturis su puse milijardo metų, kad mūsų planeta neturi žiedų, o tik vieną didelį palydovą – mėnulį, kad Žemė vienintelė šiuo metu žinoma planeta, kurioje klesti gyvybė, kad, pasak astronautų, mūsų planeta pamažu keičia spalvą, virsta rudai pilkšva ir mes esam šio pasikeitimo priežastis. Todėl aptarėme, kad kiekvienas iš mūsų gali šiek tiek padėti savo Žemei: rūšiuodami atliekas, išjungę nenaudojamus elektros prietaisus, užsukę varvantį čiaupą ar pasodinę medį. Mums tikrai rūpi Žemė ir žmonija, ką parodo ir sukurti su meile vaikų darbeliai.

Rūdiškiečių darbelius galima bus pamatyti vaikų kūrybinėje svetainėje „Оранжевый Верблюд“ ir „Apkabinkime Žemę“.

Danguolė Paliulienė,

Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė