Rūdiškėse duris atvėrė erdvi ir moderni biblioteka

Rūdiškėse duris atvėrė erdvi ir moderni biblioteka

Naujajame Rūdiškių kultūros centre įsikūrė erdvi, šviesi ir šiuolaikiška biblioteka, kuri jau aptarnauja pirmuosius lankytojus. „Biblioteka iš vienų patalpų į kitas kėlėsi net 5 kartus, dauguma jų buvo fiziškai ir morališkai pasenusios, tad galimybė miestelio gyventojams pristatyti naują šiuolaikišką erdvę yra ilgai laukta ir teikia daug optimizmo. Nuo šiol lankytojams galėsime pasiūlyti dar platesnį knygų bei įvairių veiklų pasirinkimą. Be to, bibliotekai šiemet sukanka 70 metų, tad tai dviguba šventė ir dovana ne tik miesto bendruomenei, bet ir Trakų viešajai bibliotekai.“ – sakė Trakų viešosios bibliotekos direktorė Danguolė Banevičienė.

 

Tad ką gi naujo ir įdomaus rasite bibliotekoje? Pirmiausia, didelę, šviesią ir jaukią, beveik 700 kv. metrų vientisą erdvę, kurioje norėsis būti ir turiningai leisti laiką visiems. Čia įrengta atskira erdvė jaunimui – didmiesčio vaizdai, galimybė piešti ar kažką užsirašyti kreidinėje lentoje, interaktyvi lenta, skirta ir pramogoms, ir mokymuisi, kompiuteris XBOX ONE neabejotinai kviečia įsitaisyti ant patogaus sėdmaišio.  

      

Vaikų erdvėje mažųjų laukia platus vaikiškų knygelių pasirinkimas, daug vietos žaidimams, spalvingi baldai. Šią erdvę piešiniais dekoravo bibliotekos lankytoja – Rūdiškių gimnazijos moksleivė Simona Piatkovskaja (11 kl.).

Vaikų kampelis lauktų ir Jūsų, mieli bibliotekos bičiuliai, dovanų. Galbūt Jūsų spintų lentynose liūdnai tūno jau nebenaudojami stalo ar edukaciniai žaidimai vaikams? Kviečiame suteikti jiems antrą gyvenimą – atneškite šiuos žaidimus į biblioteką, kur jais džiaugsis didelis būrys vaikų.

   

Be viso to, bibliotekoje atsirado kelios parodų zonos, kurios leis kokybiškiau pristatyti eksponuojamus kūrinius bei surengti daugiau įvairių parodų. Čia lankytojai atras ir specialų fondą-skaityklą vaikams bei jaunimui ir periodikos skaityklą suaugusiems, kurioje tarp gausybės laikraščių ir žurnalų tikrai atrasite tai, kuo domitės. Neabejotinai džiugu, kad lentynose dabar telpa ir visas gausus bibliotekos fondas – 31 526 leidiniai, kurių skaičius nuolat pildosi. Tie, kurie siekia modernumo, bibliotekoje galės naudotis kompiuteriais, planšetėmis, interaktyvia lenta. Visoje bibliotekoje veikia nemokamas belaidis interneto ryšys.

    

Tad nuoširdžiai laukiame visų Jūsų Rūdiškių bibliotekoje, kviečiame išbandyti naujoves ir patirti biblioteką iš naujo! Kitaip!

 

Artimiausi renginiai Rūdiškių bibliotekoje:

Iki 2017 m. gegužės 31 d. bibliotekoje veikia Luanos Masienės socialinių fotografijų ciklo paroda „Kas mus jungia“.

2017 m. balandžio 25 d. 11 val. Paskaita mergaitėms „Rūpestinga rožinė karta“. Paskaitą skaitys Raminta Dudienė – socialinės žiniasklaidos rinkodaros specialistė.

2017 m. balandžio 27 d. 11 val. Susitikimas su rašytoja Rebeka Una – knygos pristatymas „Aš esu Tomas, seklys“.

 

Edita Loiba, 

Trakų viešosios bibliotekos vyr. metodininkė.

Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Skaitmeninio raštingumo mokymai
Interaktyvi biblioteka
Vilnijos vartai
Rock and roll bibliotekininkas
Darbo skelbimai
Trakų informacinis centras
Eklasika