Prabėgo vienuoliktasis „Auksinių protų“ žaidimas, liko tik penki!

Antradienio vakarą Trakų viešojoje bibliotekoje, tradiciškai, keturios komandos toliau varžėsi protmūšyje dėl geriausios komandos titulo šį sezoną. Dalyviai spėliojo riešutų rūšis, stengėsi įminti atsakymus apie įvairias mažumų grupes, demonstravo, kaip pažįsta XX amžiaus literatūrą ir kiną. Painiausi klausimai pasirodė esantys apie riešutus! Susumavus visus taškus, vakaro nugalėtojais tapo „Titnaginių kirvukų“ komanda, surinkusi 80 taškų ir atsirevanšavusi, nors ir vienu tašku, „Protoriaus“ komandai (praeitos savaitės žaidimo metu vieno taško persvara „Titnaginius kirvukus“ buvo įveikusi „Protoriaus“ komanda!). Sveikiname nugalėtojus puikiai sužaidus vienuoliktąjį šio sezono žaidimą!

Tretieji liko – „Išmanieji protai“, surinkę 66 taškus, ketvirtieji – „Trakai kaip kurortas“, surinkę 54 taškus. Vienuoliktasis žaidimas išsiskyrė tuo, jog visos keturios komandos įminė bonus klausimų atsakymus: „Titnaginiai kirvukai“, „Protorius“ ir „Išmanieji protai“ atsakė į antrojo turo bonus klausimą, o „Trakai kaip kurortas“ – į ketvirtojo turo bonus klausimą!

Dėkojame dalyviams už nuolat demonstruojamus puikius rezultatus, linkime sėkmės ateinančiuose žaidimuose ir pasimatysime po savaitės dvyliktajame protmūšyje!

PAVYZDINIAI ŽAIDIMO KLAUSIMAI:

KLAUSIMAS: Vokiečių teroristai, buvę JAV saugumo pajėgų kariai, telefoninis teroristas, kiber teroristai ir rusų teroristai – visiems jiems Džonas tikrai pasirodė TOKS JIS. Kas yra TOKS JIS?

ATSAKYMAS: KIETAS RIEŠUTĖLIS. Klausime kalbama apie filmą „Die Hard“, kuris lietuviškai buvo pavadintas „Kietu riešutėliu“. Klausime yra paminėti visų penkių filmų (mat yra penkios šio filmo serijos / tęsiniai) piktadariai, prieš kuriuos kovojo pagrindinis veikėjas Johnas McClainas.

Šaltinis: https://en.wikipedia.org/wiki/Die_Hard_(film_series)

KLAUSIMAS: Įveikę šią misiją, gausite du taškus: 1962 metais gimusio vyro viena iš dviejų pavardžių yra Mapother IV (Mapoteris Ketvirtasis). Parašykite antrąją šio asmens pavardę.

ATSAKYMAS: KRUZAS. Aktorius Tomas Kruzas gimė kaip Tomas Kruzas Mapoteris ketvirtasis, tačiau vėliau pasiliko tik Kruzo pavardę. Dvigubą pavardę paveldėjo iš savo prosenelio Tomo Kruzo O‘Maros, kuris buvo įvaikintas Velso imigrantų ir pervadintas į Tomas Kruzas Mapoteris. Tai, kad kalbama apie Tomą Kruzą, galima suprasti ir iš žodžio „misija“ – „Neįmanoma misija“ yra garsiausias Tomo Kruzo filmas (turėjo šešias dalis).

Šaltinis: https://www.geni.com/people/Tom-Cruise/6000000008052817842

Akvilė Narbutienė,

Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė