„Piešiu svajonių knygą“

Saulėtą ir šiltą balandžio 2-osios rytą, minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną, susitikome su Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniais ir jų mokytoja Elvyra Lavrukaitiene.

Vaikai labai entuziastingai kalbėjo apie knygas, kokios yra jų mėgstamiausios, kokias skaitė ir, likau maloniai nustebinta, tikrai išvardino jų daug. Vienas mylimiausių jų knygų rašytojų yra H. K. Andersenas, kurio pasakos užbūrė visą pasaulį. Įkvėpti nuostabių pasakų, pabandėme sukurti savo knygas. Aptarėme, kokias kursime ir ėmėmės darbų. Vaikų vaizduotei ribų nėra, sukūrėme knygas apie gėles, princesę, medikus ir policininkus. Daugiausia dėmesio sulaukė pojūčių knyga, kai turi užsimerkti ir atspėti, ką jauti. Ne tik viską aprašėme, bet ir iliustravome. Mokiniams labai patiko ir jie nuostabiai susitvarkė su šia užduotimi.

Austrų rašytojas Stefanas Cveigas rašė: „Knyga yra mūsų gyvenimo pagrindas, dabartis ir ateitis. Nesenstanti ir neįveikiama, nugalinti laiką.“ Visiškai sutinku su šiais žodžiais ir, manau, knyga dar ilgai gyvuos. Linkiu visiems, o ypač mažiesiems skaitytojams, pamilti knygą iš naujo, nes ji mums padeda lavinti vaizduotę, kūrybingumą, praturtina žinias. Knyga – žinių ir išminties lobynas.

Agnieška Uscilienė,

Trakų viešosios bibliotekos Senųjų Trakų filialo vyr. bibliotekininkė