Pažintinė popietė „Laisvės gynėjai“ Grendavėje

Jungiantis prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ Grendavės bibliotekoje sausio 13 d. vyko pažintinė popietė „Laisvės gynėjai“. Drauge su seniūnijoje dirbančiu kolektyvu ne tik žvakių liepsnelėmis bei tylos minute pagerbėme žuvusių kovotojų už Lietuvos laisvę atminimą, bet ir prisiminėme juos, stebėdami tragiškuosius 1991 m. sausio 13-osios įvykius TV ekrane, režisieriaus Broniaus Talačkos filme „Sausio 13-oji“, kuriame naudota to meto dokumentinė medžiaga.

Tai pasakojimas apie laisvę, kurią iškovojo beginkliai žmonės, nepabūgę į juos nukreiptų šautuvų ir tankų, apie tai, ką išgyveno ir tą dieną kaip elgėsi Nacionalinės televizijos ir radijo darbuotojai, patyrę Sovietų armijos agresiją. Filme parodyti  laidos „Panorama“ fragmentai, telefoninio ryšio įrašai su Laisvosios Europos radijo žurnalisto Audriaus Siaurusevičiaus pranešimais, perduotais sausio 13-osios naktį į Europą. Šiurpūs žurnalistės Nijolės Steiblienės nufilmuoti vaizdai, kai ji tą naktį ryžosi aplankyti miesto ligonines, dar kartą parodo, kokia kaina yra iškovota Lietuvos laisvė ir kokios yra gautos pilietiškumo pamokos.

Šiemet Lietuva  mini jau 32-ąsias Laisvės metines. Vertinkime tai ir didžiuokimės, tačiau nepamirškime, koks sunkus ir duobėtas kelias buvo iki visiškos pergalės. Visada būsime dėkingi tiems, kurių dėka šiandien esame laisvi, nes tik laisva tauta – pilnavertė tauta. Mūsų visų tikslas yra užfiksuoti gyvąją atmintį ir parodyti jaunajai  kartai, kad žmonės, iškovoję Lietuvos Laisvę gyvena šalia mūsų – tai mūsų seneliai, tėvai, artimieji.

Regina Karpičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės padalinio vyr. bibliotekininkė