Pasaulinė sniego diena Onuškio bibliotekoje

Onuškio bibliotekoje rinkosi Donato Malinausko gimnazijos pirmos klasės mokiniai, paminėti Pasaulinės sniego dienos, kuri švenčiama sausio trečiąjį sekmadienį.

Ta proga įvairiose pasaulio šalyse rengiamos šventės, kuriose kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, prisiminti žiemos žaidimus. Diena paskelbta Tarptautinės slidinėjimo federacijos iniciatyva.

Gaila, tačiau nei rogių, nei slidžių mums tądien susirinkusiems nepavyko išbandyti, bet paskaityti mes tikrai suspėjome, o ir skaitėme ne bet ką, o Katinėlio Juodžio žiemos staigmenų knygelę, kurioje sudėtos puikios iliustracijos, apibūdinančios knygos istoriją.

Labai džiaugiuosi, kad pirmokai jau moka skaityti ir pats drąsiausias dalyvis Domantas mums paskaitė apie Katinėlio Juodžio planus pastatyti patį gražiausią Sniego katiną. Sužavėti įdomia istorija kibome ir mes į darbus: statėme patį gražiausią besmegenį, kuris, nepatikėsite, bet mums pavyko puikiai, nors už lango nebuvo nei truputėlio sniego.

Onuškio bibliotekoje klegėjo vaikų juokas ne ką tylesnis nei leidžiantis nuo kalnų. Ir visai nesvarbu, kad vietoje sniego byrėjo žirniai, o morka buvo popierinė... Kiekvienas namo išsinešė netirpstantį Senį besmegenį, kuris primins, kad stebuklų būna, kai labai nori – viskas įmanoma, juk gyvename išmaniųjų technologijų pasaulyje.

Ačiū vaikams už puikų darbą, o mokytojai už gražią draugystę, kurią pratęsime kai bus sniego. Nuo kalnelio vis tiek teks nusileisti.

Inga Gackienė,

Trakų viešosios bibliotekos Onuškio padalinio vyr. bibliotekininkė