Paluknio bibliotekoje paminėti Sausio 13-osios susirinko ikimokyklinukai

Istorija gyva – jau ikimokyklinukų lūpose, nes vos tik užklausti bibliotekininkės, kokią dieną minėsime sausio 13-ą, vienbalsiai pasigirdo atsakymas, – kovos už Lietuvos Laisvę dieną. Į Paluknio biblioteką paminėti Laisvės ir gynėjų dienos buvo pakviesti ikimokyklinio amžiaus vaikai su ikimokyklinio ugdymo pedagoge A. Židanavičiene.

Užsiėmimo pradžioje bibliotekininkė papasakojo vaikams apie to meto įvykius, kurie lėmė Lietuvos išsivadavimą iš sovietinės okupacijos. Paklausti, ką simbolizuoja neužmirštuolė ir kodėl sausio 13-osios rytą visų įstaigų languose sužiba žvakutės, susirinkusieji teigė, jog taip parodome savo begalinį dėkingumą ir meilę, pasididžiavimą ir pagarbą kovotojams už laisvę. Tad išsiaiškinę šios datos svarbą ir pagrindinį simbolį –  neužmirštuolę, mažieji ėmėsi darbo: karpė, spalvino, klijavo. Darbo rezultatas – gražiosios gėlytės ne tik sau prisikabinti prie širdutės, bet ir tėveliams, mokytojams ir draugams, o ant bibliotekos palangės sužibo vaikų pagamintos žvakutės iš popieriaus su mūsų trispalvės spalvomis.

Dėkingumo dvasia ugdydami vaikus, tikimės užauginti kupiną pagarbos ir supratimo apie laisvę jaunąją kartą.

Danutė Nekulsian,

Trakų viešosios bibliotekos Paluknio padalinio vyr. bibliotekininkė