Mokomės siūti bibliotekoje!

Siuvimo įgūdžiai buvo vertinami visais laikais, o gebėjimas sukurti unikalų daiktą – aktualus ir šiandien. Šių įgūdžių turėjimas turi daug privalumų. Pavyzdžiui, nereikia eiti į siuvyklą ar pas pažįstamą siuvėją, norint pakoreguoti suknelės ilgį ar susiūti sijono siūles. Be to, siuvimas naudingas sveikatai. Remiantis moksliniais tyrimais, siuvimas ramina nervus ir skatina tinkamą organizmo veiklą.

Rūdiškių miesto bibliotekos darbuotojos mokėsi siūti nuo nulio, lėtai, neskubėdamos, nes suprantame, jog įgūdžiams lavinti reikia laiku ir patirties. Siuvimas – kantrybės reikalaujantis procesas. Palaipsniui, žingsnis po žingsnio, nuo paprastų iki sudėtingų darbų, įsisavinsime siuvimo amatą. Prieš mokantis siūti nuo nulio, reikia išmokti teisingai pasirinkti siūlus, medžiagą, atlikti matavimus, gerai žinoti pjovimo tvarką ir kt.

Gegužės 17 d. bibliotekoje vyko siuvimo eksperimentai. Šios edukacijos metu bandėme pataisyti, pasiaurinti patalynės komplektą. Ir mums pavyko! Mes jau „susidraugavome“ su savo siuvimo mašina.

Sekantis užsiėmimas vyks birželio 9 dieną 12 val. Užsiėmimą ves Rūdiškių gimnazijos technologijų mokytoja Edita Vilčevskaja. Kviečiame mūsų bendruomenės narius užsukti į biblioteką ir kartu sudalyvauti siuvimo edukacijoje.

Laima Franckevičienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialo vedėja